کد خبر: ۴۰۳۶۳۸
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۴ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۷

اردوغان: از حالا به بعد نمی‌توان هیچ گامی را در سوریه بدون ترکیه برداشت

رئیس‌جمهوری ترکیه با اشاره به مواضع غرب به خصوص آمریکا در منطقه گفت: همواره در حرف و لفاظی سخن از صلح می‌گویند اما این صلح چگونه برقرار خواهد شد. به طور حتم با جنگ و درگیری صلح برپا نمی‌شود. بیایید صادقانه و صمیمی رفتار کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

رئیس‌جمهوری ترکیه با اشاره به حمایت از پناهجویان گفت: ما تاکنون ۳۱ میلیارد دلار برای پناهجویان هزینه کرده‌ایم.

به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در مراسمی با انتقاد از روند ارائه کمک‌های مالی از سوی اتحادیه اروپا برای امور پناهجویان مقیم ترکیه گفت: مهم نیست این کمک‌های مالی دریافت شود یا نه. ما باز هم از پناهجویان پذیرایی خواهیم کرد.

وی در ادامه با اشاره به مواضع غرب به خصوص آمریکا در منطقه گفت: همواره در حرف و لفاظی سخن از صلح می‌گویند اما این صلح چگونه برقرار خواهد شد. به طور حتم با جنگ و درگیری صلح برپا نمی‌شود. بیایید صادقانه و صمیمی رفتار کنیم.

او در ادامه اظهاراتش با اشاره به سرمایه گذاری‌های جدید در حوزه صنایع دفاعی گفت: امیدواریم هرچه سریع‌تر بتوانیم هواپیمای بومی خود را تولید کنیم.

رئیس‌جمهوری ترکیه تاکید کرد، کشورش به مبارزه با تروریسم در شمال سوریه تا زمانی که اقدامات تحریک‌آمیز تروریست‌ها علیه ما متوقف شود، ادامه خواهد داد.

اردوغان در سخنرانی در کنفرانس حزب عدالت و توسعه در استانبول تاکید کرد، از حالا به بعد نمی‌توان هیچ گامی را در سوریه جدای از ترکیه برداشت و نمی‌توان به راه حل بحران سوریه از طریق "تدابیر" موقت رسید.

رئیس‌جمهوری ترکیه اظهار داشت، برخی گروه‌های طماع به دنبال نفت سوریه هستند و موفقیت طرح‌هایشان با باقی ماندن تروریسم مرتبط است اما ترکیه توطئه‌های آنها را به شکست منتهی خواهد کرد.

وی ادعا کرد، ترکیه تنها کشوری در بین کشورهای فعال در سوریه است که به منظور تضمین آینده امن برای ملت سوریه تلاش می‌کند.

نظرات بینندگان