کد خبر: ۴۰۳۷۰۷
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۲۲ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۷

پایانی برای کابوس انفجار موبایل ها/باتری هایی با عمر و امنیت چند برابر

پژوهشگران دانشگاه مریلند،نوعی باتری فوق العاده ایمن طراحی کرده اند که می تواند  پایانی باشد برای انفجار باتری های لیتیوم یونی.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پژوهشگران دانشگاه مریلند،نوعی باتری فوق العاده ایمن طراحی کرده اند که می تواند  پایانی باشد برای انفجار باتری های لیتیوم یونی.

به گزارش سرویس آی تی انتخاب، پس از حواشی سال های اخیر در خصوص باتری های لیتیوم یونی و حتی انفجار نوت 7 های سامسونگ،بسیاری از کاربران موبایلی اعتماد خود را به گوشی هایی که از این نوع باتری استفاده می کنند از دست دادند.


اکنون پژوهشگران دانشگاه مریلند نوعی تلفن همراه هوشمند طراحی کرده اند که باعث می شود تلفن ها هرگز منفجر نشوند.جهانی را تصور کنید که در آن باتری تلفن شما به راحتی  در تمام طول روز علیرغم استفاده مداوم دوام آورده وطول می کشد تمام روز، در طول زمان تضعیف نمی کند و ضعیف نمی شود و البته هرگز منفجر نیز نمی شود.

جالب است بدانید این باتری جدید با ترکیبی از  آب و روی ساخته شده و می تواند راه حلی برای برآورده شدن آرزوهای کاربران باشد و حتی می تواند برای تولید لوازم خانگی مختلف نیز مورد استفاده قرار گیرد. 

ترکیبی از روی و آب می تواند مبارزه ای جدی و امن با مشکلات ایمنی باشد. مشکلاتی مثل اتفاقی که برای باتری سامسونگ گلکسی نوت 7 در سال 2016 رخ دهد .

جالب است بدایند این نوع باتری ها از اساس جدید نیستند.بلکه در گذشته نیز استفاده می شده، اما به مرور  جای خود را به باتری های نسل جدیدتر یعنی باتری های لیتیوم یونی داده است. 

به گفته پژوهشگران این پروژه علت اصلی کنار گاشته شدن این باتری ها در آن زمان، ذخیره اندک انرژی بود. اما اکنون این باتری ها نه تنها ضد آتش سوزی هستند،بلکه ذخیره انرژی بسیار قدرتمندی دارند.

محققان می گویند این باتری ها می توانند در آینده مانع از اتفاقات خطرناکی مثل انفجارهای خطرناک  در محیط های هوا فضا، نظامی و اعماق اقیانوس شوند.

نظرات بینندگان