کد خبر: ۴۰۳۹۳۴
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۱ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۷

هوای امروز تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است / هوا گرم‌تر می‌شود

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به ناسالم بودن هوای تهران برای گروه‌های حساس از افزایش دمای هوای پایتخت طی روزهای پایانی هفته خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به ناسالم بودن هوای تهران برای گروه‌های حساس از افزایش دمای هوای پایتخت طی روزهای پایانی هفته خبر داد.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه نتایج پارامترهای هواشناسی پیش‌بینی شده برای ایستگاه مهرآباد نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز چهارشنبه (۲۹ فروردین) نسبت به روز گذشته است، اظهار کرد: طی امروز در برخی ساعات بعد ازظهر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی -جنوب غربی انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی امروز در محدوده بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد بود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه این شرایط جوی طی فردا (۳۰ فروردین) کمابیش تداوم خواهد داشت، تصریح کرد: در این روز برای برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه پیش‌بینی می‌شود.

به گفته شهبازی انتظار می‌رود تا فردا شرایط کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت درشرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرارگیرد.

وی با اشاره به افزایش نسبی دمای هوا در تهران طی روزهای پایانی هفته گفت: با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در بعد ازظهر روز جمعه (۳۱ فروردین) وزش باد شدید از سمت نواحی غربی - شمال غربی و بارش پراکنده و خفیف باران دور از انتظار نخواهد بود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۱۰۶ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون پایتخت با شاخص میانگین ۱۱۵ همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

نظرات بینندگان