arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۵۱۶
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۱ - ۱۴ مهر ۱۳۹۰

موهايتان ديگر سفيد نمي‌شود

همه ساله در سراسر دنیا میلیون ها مرد و زن ارقام نجومی را خرج می کنند تا بتوانند گوشه ای از ردپاهای گذشت زمان بر روی چهره و موهای خود را پنهان کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


محققان لابراتوارهای یک شرکت فرانسوی اعلام کردند که از نوعی میوه، ماده ای را استخراج کرده اند که با مصرف قرص آن می توان از سفید شدن موها جلوگیری کرد.

به گزارش مهر، افرادی چون «ریچارد گر» و «جورج کلونی» با سفید شدن موهای خود ظاهری بهتر پیدا می کنند و برخی دیگر همچون بسیاری از زنان به محض دیدن اولین تار موی سفید ساعت ها گریه می کنند.

همه ساله در سراسر دنیا میلیون ها مرد و زن ارقام نجومی را خرج می کنند تا بتوانند گوشه ای از ردپاهای گذشت زمان بر روی چهره و موهای خود را پنهان کنند.

اکنون محققان لابراتوارهای شرکت فرانسوی «اورئال» خبری را اعلام کردند که می تواند در بسیاری از این هزینه ها صرفه جویی کند.

درحقیقت، این محققان خبر دادند که از یک میوه (از ذکر نام آن خودداری کردند) ماده ای را استخراج کرده اند که پادزهر خاکستری شدن موها است. این ماده که به صورت قرص از سال 2015 عرضه خواهد شد می تواند رنگ طبیعی مو را حفظ کند.

موهای ما با افزایش سن شروع به سفید شدن می کنند. از بین رفتن رنگ موی اولیه به دلیل کاهش عملکرد ملانوسیت ها است.

ملانوسیت ها سلول هایی هستند که ملانین ترشح می کنند. ملانین به رنگدانه هایی گفته می شوند که رنگ پوست  و مو را تامین می کنند و سطح تولید آنها می تواند تحت تاثیر نور آفتاب تحریک شود. به همین دلیل لامپ های برنزه کننده و پرتوهای خورشید می توانند رنگ پوست را تغییر دهند.

ملانوسیت ها در داخل فولیکول های مو قرار دارند و رنگ آنها را تامین می کنند. از حدود سن 30 سالگی، فعالیت ملانوسیت های مو کاهش می یابد و اولین تارهای سفید نمایان می شود.

به گفته محققان فرانسوی، تمام این سلول ها در پیری به طور کامل از بین نمی روند اما آنهایی که زنده می مانند وارد فاز خفتگی می شوند و بنابراین عملکرد خود را انجام نمی دهند.

این قرص همانند قرص های ویتامین نیاز به مصرف روزانه دارد و مصرف آن از زمانی آغاز می شود که موها شروع به خاکستری شدن می کنند.

درحقیقت، ملانوسیت ها زمانی وارد فاز خفتگی می شوند که ترشح آنزیمی به نام TRP-2 متوقف شود. در واقع این قرص جدید می تواند این آنزیم و در نتیجه سلول های سالم اما خفته ملانوسیت را دوباره فعال کرده و موجب شود که آنها دوباره ملانین ترشح کنند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سید رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۵
0
0
این برف سفید بر سر هر بام می بارد
مشکل انسانهای امروزی (البته نه همه) این است که انسان را نشناخته اند و زیبایی هایش را ندیده اند و فکر می کنند انسان زیبا بودن یعنی دماغی ان چنان داشتن از این روست که هر روز دماغ بیچاره را با هزار مشکل به شکلی تغییر می دهند گویا از خلقت خود راضی نیستند و می بایست خلقت ظاهری آنها از موم می بود نه گوشت و استخوان تا هر روز خود را به شکل عروسکی در آورند اینها فکر می کنند انسان یعنی همین ظاهر!! سعدی رحمة الله علیه چه زیبا فرموده ی رسول خدا ص را به نظم آورده که:
تن آدمی شریف است به جان ادمیت
نه همین لباس زیباست نشان ادمیت

فرایند سفید شدن موطبیعی است و نشان از فرا رسیدن یک دوره ی مهم و البته با ارزش دارد اما به جای این کارهای عجیب می توان موی سر را رنگ کرد که این همه قرص گران هم نمی خواهد و ثواب سنت پیامبر صلی الله علیه وآله و سلم را هم دارد و زیباهم هست . این کار اگر درست انجام شود(رنگ سیاه برای مردان نباشد) بسیار هم مطلوب است.
بهتر است به جای صرف هزینه برای سیاه کردن مو به فکر زیر موها (مغز) و پیشرفت و سربلندی فرزندانمان و سرای اخرتمان باشیم.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۶
0
0
dasteshon dard nakone ona hey khedmat mikonan be bashar ma ham hey....
نظرات بینندگان