arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۶۶۹
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۱ - ۱۶ مهر ۱۳۹۰

جزئیات مراسم خصوصی خاکسپاری استیو جابز

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که مراسم خاکسپاری رئیس اپل به شکل خصوصی و با حضور دوستان و آشنایان نزدیک به وی بعد از ظهر جمعه به وقت کالیفرنیا (بامداد امروز شنبه به وقت ایران) برگزار شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مهر: روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که مراسم خاکسپاری رئیس اپل به شکل خصوصی و با حضور دوستان و آشنایان نزدیک به وی بعد از ظهر جمعه به وقت کالیفرنیا (بامداد امروز شنبه به وقت ایران) برگزار شد.

شرکت اپل نیز پیش از این اعلام کرده بود که هیچ مراسم خاکسپاری عمومی را پیش بینی نکرده است.

سرنوشت اپل پس از استیو جابز
 
سرنوشت اپل پس از استیو جابز؟ این سئوالی است که بی شک بسیاری از تحلیلگران و مشتریان اپل پس از رفع شوک ناشی از خبر درگذشت استیو جابز از خود پرسیده اند: اکنون که استیو جابز از دنیا رفته است، خانواده اش در یک مراسم با وی وداع کرده اند و هواداران سیب گاز زده در جای جای دنیا یادش را زنده نگه داشته اند آینده اپل بدون بنیان گذار الهام بین خود و خالق "آی- همه چیز": آی- پاد، آی- فن، آی- پد، آی- ابر، آی- تیونز، آی- بوک و ... چه خواهد شد؟" شرکتی که استیو جابز در 1976 به همراه یک استیو دیگر یعنی استیو وزنیاک برای ساخت رایانه های شخصی مدرن بنیان نهاد.
 
واکنشهای بازار مختلف بود. به طوریکه ارزش سهام اپل پس از درگذشت استیو جابز تنها یک تغییر جزئی را نشان داد. این بدان معنی است که کارگزاران بورس خود را برای چنین روزهایی آماده کرده بودند و به همین دلیل حداقل در یک دوره کوتاه مدت به رئیس جدید اعتماد دارند.
 
بنابراین، اپل همچنان در بخش خود پیشگام خواهد ماند، اما "تیم کوک" وارد دشوارترین بخش فعالیت حرفه ای خود شده است.
وی یکروز قبل از وداع جابز از زندگی، در اولین حضور رسمی خود از "آی- فن 4S" رونمایی کرد. هرچند این محصول نوآوریهای بسیاری داشت اما از سوی طرفداران سیب گاز زده با تشویق چندانی مواجه نشد.
 
در این خصوص "لانس استریت"، استاد ارتباطات و رسانه در دانشگاه "فوردهام" نیویورک اظهار داشت: "درگذشت جابز بیشترین فشار را به مدیران ارشد اپل در عرضه محصولات جدید وارد خواهد کرد. اگر محصولات آینده شرکت در اندازه های مورد نظر نباشند کوک به سختی به عنوان یک مسئول کارآمد شناخته خواهد شد و همه فقدان نبوغ استیو جابز را تائید خواهند کرد."
 
 
اما به اعتقاد این مفسر، آینده خاکستری نیست: "علیرغم افت و خیزهای بازار، بخش فناوری حیاتی است تا جاییکه مردم دور بنزین را قبل از رایانه، تلفن همراه هوشمند و تبلت خط می کشند."
 
هر چند تمام کارشناسان همانند "لانس استریت" فکر نمی کنند. برای نمونه "تریپ چاودهرای"، تحلیلگر آمریکایی معتقد است: "اپل بدون استیو جابز هیچ است. می توانی به مردم یاد بدهی که موثر باشند و به مشاوران پول بدهند، اما تنها خدا نوآوری و نبوغ را خلق می کند."
 
روزنامه سن فرانسیسکو کرونیکال نیز نوشته است: "بروید و از آنهایی که حداقل یکی از محصولات کوپرتینو را در اختیار دارند بپرسید که درباره دستگاه خود چه فکری می کنند. پاسخ آنها همیشه یک چیز خواهد بود: عاشق آن هستم."
 
روزنامه انگلیسی تایمز در مقاله ای آورده است: "استیو جابز محصولاتی را برای چهار سال آینده آماده کرده است."
 
در حقیقت، به اعتقاد تایمز، جابز یک سری از محصولات جدید را در مخزن کوپرتینو گذاشته است.
 
شایعات از آن حکایت دارند که نسخه های پایه تولیدات آینده اپل که قرارند ظرف چهار سال آینده وارد بازار شوند درحال حاضر ساخته شده اند که یکی از آنها "آی- فن 5" است.
نظرات بینندگان