arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۷۳۵
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۰ - ۱۷ مهر ۱۳۹۰

تولید 1400 دستگاه فراز ، بدون دریافت مجوز شماره گذاری

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرکل صنایع ماشین سازی و نیرو محرکه وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: تاکنون1400 کشنده فراز بدون شماره گذاری تولید شده است.
 
صالحی نیا در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر این که سازمان بازرسی کل کشور ، 15 مهر را آخرین مهلت برای اعلام شماره گذاری کشنده فراز تعیین کرده است افزود: این کشنده با وجود این که آزمایش های مختلف استاندارد را انجام داده و از چندین مؤسسه بین المللی اروپایی نیز تأییدیه گرفته اما هنوز مجوز شماره گذاری آن صادر نشده است. وی اضافه کرد: شرکت خودروساز تولید کننده کشنده فراز همچنان در حال گذراندن آزمایش های دیگر است و امیدواریم با طی این مراحل معتبر به زودی در شماره گذاری این کشنده ، نتیجه ای حاصل شود. 
 
صالحی نیا درباره ورود کشنده دست دوم خارجی نیز گفت: تا آنجا که می دانم هنوز آیین نامه پیشنهادی مربوط به این کشنده ها برای تصویب به دولت داده نشده است. وی همچنین با اعلام اینکه به علت رعایت نشدن برخی استانداردهای 55 گانه ، سازمان استاندارد مجوز شماره گذاری وانت پیکان را تمدید نکرده است افزود: شرکت خودروساز تمهیداتی فراهم کرده است تا شرایط استاندارد را برآورده کند که البته طبق اطلاع تا آخر هفته گذشته تغییری در تصمیم سازمان استاندارد ایجاد نشده است.
 
وی درباره برگزاری جلسات کمیته خودرو گفت: این هفته درخواست حدود سه شرکت بخش خصوصی از جمله درباره قیمت خودروهای جدید در این کمیته بررسی می شود. آقای صالحی نیا در پاسخ به پرسشی درباره اختلاف قیمت برخی خودروها در کارخانه و بازار افزود: تقاضای افزایش قیمت برخی شرکت های خودروساز در کمیته خودرو بررسی و نتیجه آن از طریق سازمان حمایت اعلام شد و این قیمت مبنای قیمت کارخانه خواهد بود. وی افزود: شرکت های خودروساز موظف شدند با عرضه مناسب و با توجه به مبنای قیمت تعیین شده به تنظیم بازار اقدام کنند و بر این اساس به زودی اختلاف قیمت دو تا سه خودرو در کارخانه و بازار از میان می رود.
نظرات بینندگان