arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۱۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۲ - ۲۲ مهر ۱۳۹۰

سی‌ان‌ان: هیچ‌چیز در خصوص ترور سفیر عربستان ثابت نشده است

سی‌ان‌ان در گزارشی ضمن تلاش برای توجیه ادعای ایالات متحده در بازی تبلیغاتی اخیر اذعان کرد که هیچ‌چیز در خصوص ادعای طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا ثابت‌شده و قطعی نیست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: سی‌ان‌ان در گزارشی ضمن تلاش برای توجیه ادعای ایالات متحده در بازی تبلیغاتی اخیر اذعان کرد که هیچ‌چیز در خصوص ادعای طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا ثابت‌شده و قطعی نیست.

 آمریکا ایران را متهم کرده است که قصد داشته در خاک آمریکا سفیر عربستان سعودی را ترور کند. مقامات آمریکایی هرگز توضیح نداده‌اند که با چه توجیه ومنطقی چنین کار غیرمفیدی را به ایران نسبت می‌دهند و اصولا نفع ایران از انجام چنین کاری چیست؟

 نویسنده سی‌ان‌ان که در ضمن مقاله خود تاریخچه‌ای از اتهامات تروریستی وارد شده از سوی غرب به کشورمان را مطرح ساخته است، سعی کرده تا ابراز دارد که ممکن است برخی اختلافات داخلی ایران منجر به طرح‌ریزی چنین عملیاتی شده باشد! این در حالی است که اگر اختلافات داخلی ملاک طراحی عملیات ترور باشد، اختلافات همیشگی جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های آمریکایی برای توجیه چنین عملیات فرامرزی در سایر نقاط جهان، سزاوارتر است.

 با تمام این توجیهات، نویسنده سی‌ان‌ان در پاراگراف پایانی اذعان کرده که طراحی چنین عملیاتی از سوی ایران به هیچ وجه نمی‌تواند عاقلانه به نظر آید و تصریح کرده است که هنوز هیچ چیز ثابت نشده و تمام ادعاهای مطرح شده از سوی آمریکا تنها به عنوان یک احتمال مطرح است.

ایران در موضعی صریح نسبت به ادعاهای طرح شده از سوی آمریکا، آن را تلاشی برای ایجاد تفرقه بین کشورهای مسلمان منطقه دانسته است.

نظرات بینندگان