کد خبر: ۴۱۳۰۷۰
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۳ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

ترامپ نظم جلسه برابری جنسیتی گروه ۷ را بر هم زد +تصاویر

رئیس جمهور آمریکا با تاخیر به جلسه برابری جنسیتی گروه ۷ رسید و باعث شد نخست وزیر کانادا بدون منتظر ماندن برای رسیدن "اشخاص جامانده" این جلسه را آغاز کند.وی در زمان سخنرانی مقدماتی جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا حضور نداشت و در حالی که الیزابت هودون، یکی از روسای شورای مشورتی برابری جنسیتی مشغول سخنرانی بود، وارد جلسه شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ترامپ نظم جلسه برابری جنسیتی گروه ۷ را بر هم زد +تصاویر

رئیس جمهور آمریکا با تاخیر به جلسه برابری جنسیتی گروه ۷ رسید و باعث شد نخست وزیر کانادا بدون منتظر ماندن برای رسیدن "اشخاص جامانده" این جلسه را آغاز کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با تاخیر وارد جلسه صرف صبحانه روز شنبه در نشست گروه ۷ کشورهای صنعتی شد و نظم جلسه را برهم زد.

وی در زمان سخنرانی مقدماتی جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا حضور نداشت و در حالی که الیزابت هودون، یکی از روسای شورای مشورتی برابری جنسیتی مشغول سخنرانی بود، وارد جلسه شد.

ماموران امنیتی مجبور شدند تا راهی را در بین خبرنگاران و عکاسان برای ورود ترامپ باز کنند. صدای فلش دوربین‌ها برای گرفتن عکس از ترامپ تقریبا باعث شد تا هودون تمرکز خود را برای سخنرانی از دست بدهد.

پس از آنکه ترامپ سر جای خود نشست، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه با غضب به وی خیره شد.

ترامپ نظم جلسه برابری جنسیتی گروه ۷ را بر هم زد +تصاویر

ترودو و وزیر خارجه کانادا سپس تصاویری را از نشست توانمندسازی زنان منتشر کردند که نشان می‌دادند صندلی ترامپ خالی بوده است.

ترودو مساله برابری جنسیتی را یکی از اولویت‌های گردهمایی رهبران گروه ۷ قرار داده بود. وی تاکید کرده که برابری جنسیتی باید در راس تمامی اموری که گروه ۷ انجام می‌دهد، قرار گیرد.

نظرات بینندگان