arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۱۳۲۷۹
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۵ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۷

حمله انتحاری در کابل 12 کشته برجای گذاشت

یک مهاجم انتحاری حدود ساعت 13 روز دوشنبه هنگام تعطیلی کارمندان، خود را مقابل وزارت «احیا و انکشاف دهات» یا همان توسعه روستایی در غرب شهر کابل پایتخت افغانستان منفجر کرد و تاکنون کشته شدن 12 تن و زخمی شدن 31 شهروند دیگر تایید شده است.پلیس کابل ضمن تایید حمله انتحاری و اشاره به این که مهاجم نمادهای گروه تروریستی داعش را با خود داشته است در مورد تعداد تلفات انسانی گزارشی نداده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

یک مهاجم انتحاری حدود ساعت 13 روز دوشنبه هنگام تعطیلی کارمندان، خود را مقابل وزارت «احیا و انکشاف دهات» یا همان توسعه روستایی در غرب شهر کابل پایتخت افغانستان منفجر کرد و تاکنون کشته شدن 12 تن و زخمی شدن 31 شهروند دیگر تایید شده است.

به گزارش ایرنا ،«وحید مجروح» سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان با اعلام کشه ها و زخمی ها اعلام کرد امکان تغییر در آمار وجود دارد و تاکنون این تعداد زخمی به بیمارستان منتقل شده اند.


پلیس کابل ضمن تایید حمله انتحاری و اشاره به این که مهاجم نمادهای گروه تروریستی داعش را با خود داشته است در مورد تعداد تلفات انسانی گزارشی نداده است.


شاهدان عینی گفته اند، که انفجار زمانی رخ داد که کارمندان وزارت احیا و انکشاف دهات با پایان یافتن ساعت رسمی کار در ایام ماه مبارک رمضان در حال خروج از محل کار بودند.


وزارت توسعه روستایی در منطقه حوزه ششم پلیس شهر کابل و در نزدیک به محوطه تاریخی دارالامان واقع است.


همچنین منابع امنیتی تایید کرده اند که در انفجار انتحاری در حوزه چهارم امنیتی شهر کابل یک عضو گروه داعش کشته و ۳ تن دیگر زخمی و دستگیر شدند.


عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان نیز امروز در جلسه هیات وزیران از کشف سه هزار کیلوگرم مواد منفجره در شب گذشته در شهر کابل خبر داد.


این حملات در حالی انجام می شود که دولت افغانستان از فردا آتش بس یک جانبه خود را با طالبان آغاز خواهد کرد و طالبان نیز در سه روز تعطیلات عید فطر به این آتش بس خواهد پیوست.

نظرات بینندگان