کد خبر: ۴۱۳۳۱۳
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۷ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۷

خلیل‌زاده: سروش پرسپولیسی است و دوست دارد برگردد اما یکسری مشکلات هست که بایدحل شود

شجاع خلیل زاده گفت: ما که محروم هستیم اما در رسانه ها می خوانم که برخی بازیکنان از پرسپولیس رفته و یکی دو نفر هم جذب شده اند. فقط نمی دانم چرا برخی هواداران پرسپولیس به آینده امیدی ندارند. پرسپولیس را با هوادارانش می شناسند ، نه با من و امثال من. ما دوباره مدعی قهرمانی هستیم و این را هواداران بدانند که از ابتدای فصل، حتی با وجود محرومیت به عنوان مدعی جدی وارد لیگ می شویم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


بیراه نگفته ایم اما ادعا کنیم که صادقانه ترین قرارداد را شجاع خلیل زاده امضا کرد. حتی منتظر پیشنهاد باشگاه نماند.

همین که حکم محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات را خواندند، بی هیچ حرف و توقعی به باشگاه رفت و گفت که برای تمدید آمده. به قرارداد یک ساله اش، اعتباری دو ساله بخشید و برای به رخ کشیدن تعصبش هم می گوید که اگر پرسپولیس ۱۰ سال دیگر محروم باشد، ۱۰ ساله امضا می کند. پرسپولیس هم اتفاقا به اینجور بازیکنان زیادتر نیاز دارد. بازیکنی که با تمام وجودش در خدمت تیم باشد و پایبند به آنچه که ادعا می کند. شجاع در واقع با تمدید قراردادش هم خیال برانکو و هم هواداران را از بابت خط دفاعی پرسپولیس راحت کرد و خودش می گوید امیدوار است که قهرمانی را اینجا یک بار دیگر تجربه کند.

تعطیلات را چطور می گذرانی؟ شمال، تهران یا تمرین؟
تمرین می کنم و استراحت. تا پیش مارکو نرفته ایم باید از این تعطیلات استفاده کنیم. تمرین که شروع شود او نابودمان می کند.

پرسپولیس محروم است و باقی تیمها در حال تقویت نقاط ضعف شان هستند. نقل و انتقالات را پیگیری می کنی؟
ما که محروم هستیم اما در رسانه ها می خوانم که برخی بازیکنان از پرسپولیس رفته و یکی دو نفر هم جذب شده اند. فقط نمی دانم چرا برخی هواداران پرسپولیس به آینده امیدی ندارند. پرسپولیس را با هوادارانش می شناسند ، نه با من و امثال من. ما دوباره مدعی قهرمانی هستیم و این را هواداران بدانند که از ابتدای فصل، حتی با وجود محرومیت به عنوان مدعی جدی وارد لیگ می شویم.

تو چند ماه قبل قراردادت را تمدید کردی اما برخی از بازیکنان پرسپولیس هنوز با باشگاه به توافق نرسیده اند. به خصوص حالا که پرسپولیس از نقل و انتقالات هم محروم است. تو نمی توانستی صبر کنی و کمی هم بازارگرمی؟
وقتی فهمیدم حکمی آمده و پرسپولیس از نقل و انتقالات محروم شده، خودم با پای خودم به باشگاه رفتم و قراردادم را تمدید کردم. فکر می کنم حدود ۱۰ بازی به پایان لیگ مانده بود. اعتقاد من این است که یک وقت هایی بازیکن هم باید به درد باشگاه بخورد و به فریاد تیمش برسد. منتی هم نیست، چون هر بازیکنی آرزو دارد در پرسپولیس بازی کند و من هم یکی از این بازیکنان هستم.

در مصاحبه قبلی، فکر می کنم حدود یک ماه قبل گفتی با بازیکنان ارتباط نزدیکی داری و از آنها می خواهی که قراردادشان را تمدید کنند. چه شد؟ حرفی با آنها نزدی؟
هر بازیکنی زندگی شخصی خودش را دارد و تفکراتی در سرش است. من که جای آنها نیستم بدانم چه مشکلاتی دارند و چرا قراردادشان را تمدید نمی کنند.

در این شکی نیست که فوتبال حرفه ای شده و هر بازیکنی باید برای آینده خود تصمیم بگیرد اما بهتر نبود در این شرایط، بازیکنان هم کمی پرسپولیس را درک می کردند و از برخی خواسته هایشان کوتاه می آمدند؟
در مورد خودم باشد قطعا جوابم مثبت است اما همانطور که گفتم هر بازیکنی برای جدایی دلایلی دارد. من از هر باشگاهی هم پیشنهاد داشته باشم، در چنین شرایطی می مانم و برای پرسپولیس بازی می کنم. مطمئن باشید این حرف من فقط شعار نیست. پرسپولیس اگر ۱۰ سال دیگر هم از نقل و انتقالات محروم باشد، عین ۱۰ سال قراردادم را تمدید می کنم و به پیشنهادها جواب مثبت نمی دهم.

تو به عنوان یک هم تیمی حتما می دانی که چه دلایلی باعث شد بازیکنان کلیدی پرسپولیس جدا شوند.
به نظر من یکی از دلایل آن تحریک در فضای مجازی است. متاسفانه در برخی کانال ها و صفحه های هواداری می خوانم که خطاب به بازیکنان پرسپولیس می نویسند اگر پیشنهاد داشتید جدا می شدید و یا مگر تیمی شما را می خواهد؟ همین نوشته ها بازیکنان پرسپولیس را برای جدایی تحریک می کند. اصلا مگر می شود بازیکن پرسپولیس بعد از کسب ۲ قهرمانی و حضور در جمع ۸ تیم برتر آسیا پیشنهادی نداشته باشد؟

البته از حرف هایت پیداست که از جدایی بازیکنان کلیدی پرسپولیس ناراحتی.
همه ما دوست داشتیم کنار هم باشیم و فصل فوق العاده ای را سپری کنیم اما این اتفاق رخ نداد. الان هم امیدوارم بازیکنانی که جدا شده اند در تیمهای جدیدشان موفق باشند.

به موفقیت پرسپولیس امید داری؟
چرا نداشته باشم؟ همه جا می گویند پرسپولیس ضعیف شده اما من این را قبول ندارم. تیم خوبی داریم با یک مربی فوق العاده. هواداران هم که حمایت مان می کنند. بنابراین مانعی برای موفقیت پیش روی ما نیست.

البته حواشی بسیاری هم وجود دارد که می تواند سد راه شما باشد. نمونه اش هجمه ای که علیه گرشاسبی راه افتاده است.
گرشاسبی انسان محترمی است و برای پرسپولیس زحمت می کشد اما نمی دانم چرا این جو را علیه او ساخته اند. بازیکن اگر نخواهد بماند نمی ماند و مدیرعامل نمی تواند شق القمر کند و او را در تیم نگه دارد. متاسفانه عده ای مدام از گرشاسبی انتقاد می کنند، در حالی که او تلاش خود را برای موفقیت پرسپولیس انجام می دهد. هواداران نباید به این هجمه توجه کنند و اسیر این جو سازی ها شوند.

تو نزدیکترین بازیکن به سروش رفیعی هستی. او به پرسپولیس می آید یا بهتر بگویم او را به تیمتان می آوری؟
من کاره ای نیستم که سروش را بیاورم اما قلبا دوست دارم که او دوباره پیراهن پرسپولیس را بپوشد. سروش پرسپولیسی است و دوست دارد برگردد اما یکسری مشکلات هست که باید حل شود. در نهایت هم خودش تصمیم قطعی را می گیرد که پیراهن پرسپولیس را بپوشد یا نه.

نظرات بینندگان