arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۱۳۴۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۱ - ۲۳ مهر ۱۳۹۰

افزایش هزینه مکالمات داخل شهری

طرح یکسان سازی کدهای مخابراتی و 8 رقمی شدن خطوط تلفن ثابت شهرستانهای استان تهران که به دلیل عدم تامین اعتبار متوقف شده بود باز دیگر و با موافقت دولت برای تعدیل تعرفه های مخابراتی در دستور کار قرار گرفت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
طرح یکسان سازی کدهای مخابراتی و 8 رقمی شدن خطوط تلفن ثابت شهرستانهای استان تهران که به دلیل عدم تامین اعتبار متوقف شده بود باز دیگر و با موافقت دولت برای تعدیل تعرفه های مخابراتی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، هم کدی تلفن ثابت شهرستانهای استان تهران و 8 رقمی شدن تمامی خطوط تلفنی دراین استان قرار بود در روز 21 اردیبهشت ماه و همزمان با هفته ارتباطات اجرایی شود اما یک روز قبل از انجام آن مسئولان مخابرات از توقف این پروژه به دستور حاکمیت خبر دادند که دلیل آن نیز عدم تامین اعتبار از سوی دولت و برخی ناهماهنگی ها عنوان شد.
تا پیش از این قرار بود دولت هزینه‌های ناشی از حذف کدهای بین شهری استان تهران را جبران می کند اما مدیران مخابرات عنوان کرده اند که اجرای این طرح تا موافقت معاونت برنامه ریزی و راهبردی ریاست جمهوری برای تامین اعتبار به تعویق افتاده است.
 
با گذشت نزدیک به 5 ماه از تاخیر در اجرای طرح یکسان سازی کدهای مخابراتی، شواهد نشان می دهد که انجام این طرح بار دبگر در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفته است.
 
کدهای مخابراتی تهران به زودی یکسان می شوند
 
به گزارش مهر، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام ازسرگیری طرح یکسان سازی کدهای مخابراتی شهرستانهای استان تهران تاکید کرد که شهرستانهای این استان به زودی و با موافقت دولت برای تامین اعتبار این طرح، هم کد می شوند.
 
رضا تقی پور با اشاره به اصل 44 قانون اساسی و خصوصی بودن شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: هم کدی شهرستان‌های استان تهران باعث کاهش درآمد شرکت مخابرات ایران می‌شود لذا به دنبال راهکاری بودیم تا ضرری متوجه مخابرات نشود و این کاهش درآمد به طرقی دیگر جبران شود.
 
وی با بیان اینکه بر این اساس یا باید دولت این کاهش درآمد را جبران می‌کرد یا از راه دیگری نسبت به پرداخت مبالغی بر جلوگیری از این زیان اقدام می کرد گفت: با توجه به جلسات متعدد، روش اول مورد پذیرش دولت واقع نشد لذا راه دیگری پیشنهاد شد که بر اساس آن تعرفه مکالمات تلفنی بین شهرستان‌های استان به صورتی تعدیل شود که سرجمع درآمد تغییری نکند.
 
موافقت دولت با افزایش تعرفه مکالمات داخل شهری
 
به گزارش مهر، تقی پور با تاکید براینکه طرح هم کد کردن شهرستان‌های استان تهران به علت مشخص نبودن روش تامین هزینه‌ها و جبران کاهش درآمد شرکت مخابرات ایران به تاخیر افتاده بود اضافه کرد: با موافقت دولت با تعدیل تعرفه‌ها این طرح به زودی انجام می شود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با این تعدیل تعرفه مکالمات بین شهری در استان تهران کاهش و تعرفه داخل شهری افزایش می‌یابد به نحوی که یکدیگر را همپوشانی کنند.
 
پیش از این نیز یک مقام مسئول در شرکت مخابرات ایران از پیشنهاد افزایش 16 تا 17 درصدی تعرفه مکالمات با اجرای طرح "هم کدی" به مهر خبر داده و گفـته بود: در اجرای این طرح باید آنچه که از محل "کد" به عنوان درآمد مخابرات محاسبه می شد پرداخت شود که این امر افزایش تعرفه مکالمات را حدود 16 تا 17 درصد به دنبال خواهد داشت.

در راستای هم کدی شهرستانهای استان تهران کد 795 هزار شماره تلفن ثابت به کد 021 تهران تغییر می یابد و پس از اجرای طرح یکسان سازی کدهای مخابراتی در دیگر استانهای کشور انجام خواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
NORWAY
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۴
0
0
inja har roz mokalemat arzan mishavad iran geran
نظرات بینندگان