کد خبر: ۴۱۳۴۹۹
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۷ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۷

کویرتایر رکورد شاخص سرعت در لاستیک‌های ایرانی را شکست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نخستین ‌تایر رادیال سواری با قابلیت تحمل سرعت 270 کیلومتر بر ساعت، توسط کویرتایر تولید و از مردادماه روانه بازارمی‌شود.

به گزارش ایلنا، مرتضی قربانی‌گل‌پرور، مدیرفروش کویر تایر با اعلام خبر تولید اولین تایر ایرانی سری w توسط کویرتایر گفت: نخستین تایر تولیدی از این گروه با نام KB200 و برای سایز 215/50R17 است و تمام مراحل تولید و طراحی آن توسط متخصصان کویرتایر انجام‌شده، این محصول که مراحل طراحی و تولید آن نهایی شده است، از مرداد‌ماه راهی بازار خواهد شد.

 			 				 					کویرتایر رکورد شاخص سرعت در لاستیک‌های ایرانی را شکست

مدیر فروش کویرتایر از عرضه هم‌زمان این محصول به خودروسازان و بازار خبر داد و گفت: تایر خودروهای شاسی‌بلند(SUV)یکی از دغدغه‌ها و کمبودهای بازار تایر کشور است که کویر تایر برای تولید و تامین آن برنامه‌ریزی کرده است. به‌گفته قربانی، ‌محصول جدید کویرتایر با اولویت خودروهای چانگان تولید و روانه بازار می‌شود و به‌دلیل بهره‌بردن از تکنولوژی بالا می‌تواند به‌عنوان یک گزینه باکیفیت و البته ایرانی برای خودروهای وارداتی مطرح شود.

محصول جدید کویرتایر علاوه‌بر قابلیت رانندگی با سرعت 270کیلومتر‌بر‌ساعت، از چنگ‌زنی بالا در جاده‌های خیس، صدای پایین و یکنواختی بالا در حرکت نیز برخوردار است. مشخصاتی که به‌نظر‌می‌رسند درصورت اجباری شدن استاندارد های SWRدر ایران می‌تواند توسط این گروه محصول پاس شود. علاوه‌بر فرمان‌پذیری راحت و پایداری عالی خودرو در پیچ‌ها، مشخصه دیگر این تایر است که کویرتایر توانسته با حفظ آن، پیمایش بالا و دوام و عمر طولانی را نیز به‌عنوان یکی‌دیگر از ویژگی‌های بارز این تایر به آن اضافه کند.

ورود تایرسازان ایرانی به عرصه تولید تایرهایی با قابلیت تحمل سرعت‌های بالا از نکات مثبتی است که می‌تواند محصولات ایرانی را برای حضور در بازارهای صادراتی آماده کند.

پیش‌از این نیز گروه صنعتی بارز از بومی‌سازی تکنولوژی برای تولید تایرهای سری Wبا قابلیت تحمل 270کیلومتر سرعت خبر داده بود. اما در‌نهایت نخستین تایر سری W تولید داخل توسط اولین تولیدکننده تایرهای رادیال سواری تولید و روانه بازار شد.

نظرات بینندگان