کد خبر: ۴۱۳۵۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۸ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۷

چهار بازمانده عصر کی‌روش در پرتغال

تیم ملی پرتغال در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی با سرمربیگری کارلوس کی روش در گروه هفتم این رقابت ها در کنار برزیل، ساحل عاج و کره شمالی حضور داشت.شاگردان کارلوس کی روش در اولین دیدار خود مقابل ساحل عاج مانند دیدار سوم برابر برزیل به تساوی بدون گل دست یافتند تا به لطف پیروزی پر گل 7 بر صفر برابر کره شمالی پس از شاگردان دونگا به دور حذفی راه یابند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

تیم‌ملی پرتغال در شرایطی پا به رقابت های جام جهانی روسیه گذاشته که تنها 4 بازیکن از جام جهانی 2010 با سرمربیگری کی‌روش در این تیم باقی مانده است.

تیم ملی پرتغال در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی با سرمربیگری کارلوس کی روش در گروه هفتم این رقابت ها در کنار برزیل، ساحل عاج و کره شمالی حضور داشت.

شاگردان کارلوس کی روش در اولین دیدار خود مقابل ساحل عاج مانند دیدار سوم برابر برزیل به تساوی بدون گل دست یافتند تا به لطف پیروزی پر گل 7 بر صفر برابر کره شمالی پس از شاگردان دونگا به دور حذفی راه یابند.

پرتغال به رهبری کی روش در دور بعدی موفق به کنار زدن پاراگوئه شد ولی در دور بعدی به اسپانیا برخورد کرد که قهرمانی مسابقات را از آن خود می کرد و با تک گل داوید ویا که مشکوک به آفساید هم بود از دور مسابقات کنار گذاشته شد.

نگاهی به لیست تیم ملی پرتغال در جام جهانی 2010 نشان می دهد که از ترکیب 23 نفره پرتغالی ها تنها 4 بازیکن فرصت حضور در ترکیب 23 نفره این تیم در جام جهانی 2018 را پیدا کرده اند.

بتو در خط دروازه مانند جام جهانی 2010 همچنان در ترکیب تیم ملی پرتغال حضور دارد؛ این گلر 36 ساله البته در آفریقای جنوبی ذخیره نشین ادواردو بود.

در خط دفاعی نیز دو مدافع با تجربه پرتغالی ها یعنی برونو آلوز و په په به جام جهانی 2018 هم رسیده اند. در آفریقای جنوبی ریکاردو کاروالیو و برونو آلوز دو مدافع مرکزی تیم بودند و په په روی نیمکت بود ولی در روسیه این احتمال وجود دارد که په په و آلوز که روی هم مجموع سن آنها به 71 سال می رسد، در قلب خط دفاعی تیم پرتغال به رهبری سانتوس قرار گیرند.

علاوه بر این سه چهره، رونالدو باز مانده آخر است که در روسیه نیز امید اول پرتغالی ها در خط هجومی به شمار می رود.

در جام جهانی 2010 کی روش علاوه بر رونالدو به ستاره هایی نظیر دکو، میگل، میرالس و سایر نفرات چشم دوخته بود، اما حالا در روسیه سانتوس علاوه بر اینکه رونالدو را همچنان در اوج کنار تیم خود می بیند، می تواند روی توانایی های بازیکنان جوانی نظیر آندره سیلوا، ژائو ماریو، سدریک و البته نفرات باتجربه ای نظیر موتینیو و کوآرشما نیز حساب ویژه ای باز کند.

جالب اینکه بازیکنی نظیر کوآرشما که در سال 2010 همراه با اینترمیلان عنوان اول لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد، در فهرست کی روش حضور نداشت ولی سانتوس در روسیه هم مانند یورو 2016 این بازیکن تکنیکی را به همراه خود دارد.

منبع : ورزش سه 

نظرات بینندگان