کد خبر: ۴۱۳۹۴۰
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۰۸ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۷

قانعی راد، جامعه شناس پیشکسوت درگذشت

محمدامین قانعی راد جامعه شناس و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور روز پنجشنبه (۲۴ خرداد) دنیای فانی را وداع کرد. آثار زیادی از قانعی راد برجای مانده که از آن جمله می‌توان به اجتماع علمی و تولید دانش در ایران، جامعه شناسی رشد و افول علم در ایران، جامعه شناسی کنشگران علمی در ایران و بی شمار کتاب و مقالات دیگر اشاره کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

محمدامین قانعی راد جامعه شناس و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور روز پنجشنبه (۲۴ خرداد) دنیای فانی را وداع کرد.

اکرم قدیمی عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در گفت وگو با ایرنا با ابراز تاسف، خبر درگذشت این جامعه شناس پیشکسوت و از همکاران آن مرکز را تائید کرد.
قانعی راد که دانش آموخته جامعه شناسی از دانشگاه تهران بود در زمینه‌های مختلف جامعه شناسی فعالیت داشت و از چهره‌های مبرز در زمینه جامعه شناسی علم به شمار می‌آمد.
وی که تا زمان درگذشت بازرس اصلی انجمن جامعه شناسی و پیش از آن رئیس این انجمن بود؛ سال گذشته جایزه دهخدا را برای نگارش کتاب پیمایش علم و جامعه؛ تجربه جهانی و اجرای نسخه ایرانی دریافت کرد، همچنین جایزه فارابی را کسب کرده بود و سال ۹۵ نیز جایزه انجمن ترویج علم را به خود اختصاص داد.
آثار زیادی از قانعی راد برجای مانده که از آن جمله می‌توان به اجتماع علمی و تولید دانش در ایران، جامعه شناسی رشد و افول علم در ایران، جامعه شناسی کنشگران علمی در ایران و بی شمار کتاب و مقالات دیگر اشاره کرد.

نظرات بینندگان