کد خبر: ۴۱۴۰۴۵
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۸ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۷

اروگوئه در دقیقه ۹۰ مقاومت مصر را شکست / غیبت «صلاح» لحظه آخر به چشم آمد

تیم فوتبال اروگوئه مقاومت مصر را در دقیقه ۹۰ با گلزنی «خوسه خیمنز» شکست و به سه امتیاز ارزشمند دست یافت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تیم فوتبال اروگوئه مقاومت مصر را در دقیقه ۹۰ با گلزنی «خوسه خیمنز» شکست و به سه امتیاز ارزشمند دست یافت.

به گزارش ایرنا، امروز (جمعه) و در گروه نخست جام جهانی ۲۰۱۸، تیم‌های مصر و اروگوئه در شهر «نیکاترینبورگ» به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی اروگوئه، دارنده ۲ عنوان قهرمانی جهان به اتمام رسید.
قضاوت این دیدار را «ساندر وان روکل» هلندی با کمک‌های دو هموطنش بر عهده داشت.
«سوارز» مهاجم باشگاه بارسلونای اسپانیا و تیم ملی اروگوئه در این بازی سه فرصت مناسب گلزنی را برابر واکنش‌های مناسب «سهنوای» دروازه بان مصر از دست داد.
این دیدار در حالی آغاز شد که «محمد صلاح» ستاره تیم ملی مصر که به تازگی از بند مصدومیت شدید رها شده است، فرصت بازی پیدا نکرد.
غیبت صلاح و توان بالای خط حمله اروگوئه متشکل از «لوییس سوارز» و «ادینسون کاوانی» سبب شد تا این دیدار با برتری مطلق اروگوئه در حفظ توپ و میدان آغاز شود و شاگردان «هکتور کوپر» در مصر با دفاعی چند لایه در فکر حفظ دروازه باشند.
بهترین فرصت گلزنی اروگوئه در نیمه نخست در دقیقه ۲۲ ایجاد شد که «سوارز» مهاجم نامدار باشگاه بارسلونا از چند قدمی و ناباورانه توپ را به بیرون زد.
در نهایت، بازیکنان مصر در نیمه نخست به هدفشان رسیده و دروازه را بسته نگه داشتند.
در همان ثانیه‌های آغازین نیمه دوم، «سوارز» در آستانه گلزنی قرار گرفت که ضربه او را «محمد سهنوای» دروازه بان مصر به زیبایی دفع کرد.
در دقیقه ۷۲ «لوییس سوارز» سومین فرصت طلایی گلزنی در مصاف تک به تک با دروازه بان مصر را از دست داد تا مهاجم نامدار اروگوئه، نمایش ضعیف خود را تکمیل کند.
در ادامه بازیکنان مصر شجاعت بیشتری پیدا کرده و در ضد حملات برای رسیدن به دروازه اروگوئه تلاش می‌کردند.
در دقیقه ۸۰ «سهنوای» دروازه بان مصر که روز درخشانی را سپری می‌کرد، ضربه «کاوانی» را با واکنشی به موقع مهار کرد.
در دقیقه ۸۷ ضربه آزاد «کاوانی» با بدشانسی به دیرک دروازه مصر برخورد کرد.
در دقیقه ۸۹ بالاخره حملات اروگوئه جواب داد و ارسال «سانچز» را «خوسه خیمنز» مدافع پیش تاخته این تیم با ضربه سر درون دروازه نماینده آفریقا جواب داد تا مقاومت مصر بشکند.
در این دیدار «صلاح» فرصت حضور در میدان را پیدا نکرد تا بتواند با آمادگی کامل در دیدار‌های بعدی مصر مقابل عربستان و روسیه به میدان برود.
روز گذشته در دیگر دیدار این گروه، روسیه میزبان مسابقات با حساب پنج بر صفر مقابل عربستان به برتری دست یافت و شروع مقتدرانه‌ای داشت.
**ترکیب مصر
محمد سهنوای، احمد فاتح، احمد حجازی، علی جابر، محمد شافی، طارق حامد (مورسی)، محمد الننی، عامر وردا (رمضان صبحی)، عبداله سعید، محمد ترزیگوت و مروان محسن (کارابا)

**ترکیب اروگوئه
فرناندو موسلرا، خوسه خیمنز، دیه‌گو گودین، گیلرمو وارلا، مارتین کاسرس، ناهیتان ناندس (کارلوس سانچز)، رودریگو بنتانکور، ماتیاس وچینو، جورجین دی‌آراسکائتا (رودریگز)، لوئیس سوارز و ادینسون کاوانی

نظرات بینندگان