کد خبر: ۴۱۴۲۱۱
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۶ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۷

بستنی ایرانی هم به امریکا می رود/ افزایش 450 درصدی صادرات

مدیرکل صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی گفت: در حال حاضر بسیاری از برندهای کشاورزی و غذایی تولیدی کشورمان در آمریکا به نام ایران ثبت شده‌اند و امیدواریم بر اساس فعالیت‌های خود بخش خصوصی، محدودیتی برای آنها ایجاد نشود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

بر اساس آمار گمرک کشورمان، صادرات ایران به آمریکا در فروردین77 تن به ارزش یک میلیون و 311 هزار دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 450 درصدی از لحاظ وزنی و 333 درصدی از لحاظ ارزش همراه بوده است.

مدیرکل صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی گفت: در حال حاضر بسیاری از برندهای کشاورزی و غذایی تولیدی کشورمان در آمریکا به نام ایران ثبت شده‌اند و امیدواریم بر اساس فعالیت‌های خود بخش خصوصی، محدودیتی برای آنها ایجاد نشود.

محمود بازاری مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران اظهار کرد: در حال کار روی بازار آمریکا هستیم زیرا صادرات به این کشور ارزش‌افزوده خیلی مناسبی برای ما دارد به‌طوری‌ که اخیراً نیز صادرات برخی از محصولات لبنی ازجمله بستنی به این کشور آغاز شده است.

وی افزود: امیدواریم بر اساس فعالیت‌هایی که توسط خود بخش خصوصی در حال انجام است محدودیتهای پیش رو، مانع صادرات محصولات غذایی ایران به ایالات‌متحده آمریکا نشود.

بازاری مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران، ادامه داد: از گذشته نیز محصولات مختلف ایران از طریق کشورهای ثالثی مانند مکزیک، کانادا و اروپا به آمریکا صادر می‌شد و در حال حاضر بسیاری از برندهای کشاورزی ایران و غذایی تولیدی کشورمان در آمریکا به نام ایران ثبت است.

وی تصریح کرد: ایالات‌متحده آمریکا از لحاظ دسترسی بازار دوری به حساب می‌آید، اما ارزش افزوده محصولات صادراتی به این کشور بالا است.

بازاری گفت: بخشی از سهم بازار شرکت‌های تولیدی و صادرکنندگان ایران، آمریکا است و کماکان در حال فعالیت در این بازار هستند، امیدواریم محدودیتی در این‌باره ایجاد نشود.

بنابراین گزارش، بر اساس آمار گمرک کشورمان، صادرات ایران به آمریکا در فروردین77 تن به ارزش یک میلیون و 311 هزار دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 450 درصدی از لحاظ وزنی و 333 درصدی از لحاظ ارزش همراه بوده است.

واردات ایران نیز از آمریکا 215 درصد از لحاظ وزنی و 150 درصد از لحاظ ارزش در این بازده زمانی بیشتر شده است.ایران 2514 تن کالا به ارزش هفت میلیون و 477 هزار دلار در این مدت از آمریکا وارد کرده است.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان