کد خبر: ۴۱۴۲۴۰
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۸ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۷

ابوطالبی: حذف انتخابات مستقیم ریاست جمهوری، ضربه به نظام است

معاون سیاسی اسبق دفتر رئیس جمهور گفت: ممکن است در سال 57 تصمیم بگیریم و این کار را نکنیم؛ مشکلی نیست. بعد از 40 سال هر کاری غیر از انتخاب مستقیم رئیس جمهور در کشور، یعنی واردکردن خلل به عزم ملی، اتحاد ملی، انسجام ملی و یکپارچگی ملی. من خطا می‌دانم که به این دست بزنید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رئیس جمهوری در پاسخ به سوالی درباره حذف انتخابات مستقیم ریاست جمهوری می گوید: من معتقدم که به جمهوریت نظام خدشه وارد می‌شود. ریاست جمهور، نماد جمهوریت نظام و وحدت و انسجام ملت است، در پشت نظام و در پشت باور مردم که انتخابشان جمهوریت نظام است.

معاون سیاسی اسبق دفتر رئیس جمهور می افزاید: ممکن است در سال 57 تصمیم بگیریم و این کار را نکنیم؛ مشکلی نیست. بعد از 40 سال هر کاری غیر از انتخاب مستقیم رئیس جمهور در کشور، یعنی واردکردن خلل به عزم ملی، اتحاد ملی، انسجام ملی و یکپارچگی ملی. من خطا می‌دانم که به این دست بزنید.

سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در کشورهای ایتالیا، اتحادیه اروپا، بلژیک و استرالیا درپاسخ به این سوال که اگر این انتخاب با مشارکت پایین به دست آمد چطور؟ می گوید: این هنوز بهتر از حذف انتخابات است، اعتماد ملی است، ‌باعث می‌شود که مشارکت ملی بیشتر باشد. مردم احساس می‌کنند حضورشان تعیین‌کننده است. اجازه دهیم که حضور تعیین‌کننده شود.

منبع : خبرآنلاین

نظرات بینندگان