کد خبر: ۴۱۴۲۵۶
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۹ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۷

استرالیا هرگز سفارتش را به قدس منتقل نمی‌کند

وزیر خارجه استرالیا تاکید کرد، با وجود فشارهای حزبی قوی که به دولت وارد می‌شود، دولت استرالیا هرگز نمی‌تواند این خواسته را در سیاست خود اجرا کند و این کشور هرگز همانند آمریکا سفارت خود در اراضی اشغالی را از تل‌آویو به قدس منتقل نخواهد کرد.بیشاپ با اشاره به اینکه کشورش در طول دهه‌ها همین موضعگیری را داشته، تاکید کرد: مساله قدس مربوط به راه‌حل نهایی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

وزیر خارجه استرالیا تاکید کرد، علی رغم فشارهای زیاد برخی احزاب به دولت، استرالیا همانند آمریکا سفارت خود در اراضی اشغالی را از تل‌آویو به قدس منتقل نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشرة، جولی بیشاپ، وزیر خارجه استرالیا تاکید کرد، با وجود فشارهای حزبی قوی که به دولت وارد می‌شود، دولت استرالیا هرگز نمی‌تواند این خواسته را در سیاست خود اجرا کند و این کشور هرگز همانند آمریکا سفارت خود در اراضی اشغالی را از تل‌آویو به قدس منتقل نخواهد کرد.

بیشاپ با اشاره به اینکه کشورش در طول دهه‌ها همین موضعگیری را داشته، تاکید کرد: مساله قدس مربوط به راه‌حل نهایی است.

وزیر خارجه استرالیا در ادامه گفت، دولت تمام تلاش خود را می‌کند تا اطمینان یابد که کمک‌هایش به فلسطینی‌ها برای موارد تعیین شده به کار گرفته می‌شوند.

وی افزود: به تازگی نامه‌ای را برای همتای فلسطینی‌ام ارسال کردم و از او خواستم تضمین کند که کمک‌های استرالیا برای تشکیلات خودگردان فلسطین که بالغ بر 43 میلیون دلار بوده و در سال مالی آتی ارائه خواهند شد، تنها به ساخت و اجرای پروژه‌های بهداشتی و درمانی، آموزشی و اداری اختصاص یابند.

نظرات بینندگان