arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۱۴۴۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۲ - ۲۴ مهر ۱۳۹۰

از اول آبان؛ انتقال کارت به کارت اینترنتی ممنوع می‌شود

بدیهی است از تاریخ اجرای این بخشنامه مسئولیت تمامی مخاطراتی که از ناحیه عدم رعایت مفاد آن متوجه مشتریان آن بانک گردد، بر عهده آن بانک خواهد بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: به دستور بانک مرکزی از ابتدای آبان‌ماه ارایه خدمات انتقال وجه اینترنتی کارت به کارت "سحاب" از طریق درگاه‌های پرداخت اینترنتی ممنوع بوده و ارایه خدمات مانده گیری اینترنتی در مرکز "شتاب" نیز مسدود می‌شود.

اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با صدور نامه‌ای با شماره 162973/90 طی تاریخ 14/07/1390 خطاب به بانک‌های دولتی و خصوصی اعلام کرد: " پیرو بخشنامه شماره ن پ/م/1958 مورخ 21/10/1387 در خصوص تراکنش‌های مجاز کارتی ضمن اصلاح مفاد بخشنامه مزبور به استحضار می‌رساند با عنایت به ریسک عملیاتی قابل توجه مشاهده شده در ارایه خدمات انتقال وجه از طریق اینترنت با توجه به فضای کمتر کنترل شده دسترسی و لزوم حفظ منافع سپرده گذاران در مقابل دسترسی‌های غیر مجاز:

1. از تاریخ 1/8/1390 ارایه خدمات انتقال وجه اینترنتی کارت به کارت "سحاب" از طریق درگاه‌های پرداخت اینترنتی ممنوع بوده و این خدمات صرفاً به عنوان بخشی از خدمات اینترنت بانک و پس از احراز هویت مناسب مشتری در تارنمای ورودی خدمات اینترنت بانک قابل ارایه است.

2. ارایه خدمات مانده گیری اینترنتی در مرکز "شتاب" مسدود می‌شود.

در این نامه که به امضاء ناصر حکیمی و فرشید مسجدی رسیده قید شده است که ضمناً این بانک بر انجام مفاد این بخشنامه نظارت دقیقی به عمل آورده و از ارایه خدمات توسط بانک‌هایی که ضوابط فوق را رعایت ننمایند، اکیداً ممانعت به عمل خواهد آورد.

بدیهی است از تاریخ اجرای این بخشنامه مسئولیت تمامی مخاطراتی که از ناحیه عدم رعایت مفاد آن متوجه مشتریان آن بانک گردد، بر عهده آن بانک خواهد بود.

یک کارشناس بانکی در توضیح این بخشنامه بانک مرکزی به خبرنگار فارس گفت: بانک‌هایی که انجام تمامی خدمات انتقال وجه اینترنتی از جمله کارت به کارت را از طریق دستگاه رمز یاب انجام می‌دهند بخشنامه فوق در آن بانک‌ها موضوعیت ندارد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۴
0
2
توی همه جای دنیا بانک ها سرویس خدمات به مشتریان خودشون رو هر روز بیشتر از روزهای قبل میکنن. اینجا همین سرویس نصفه و نیمه رو با این وضعیت اینترنت می خوان از ما بگیرن. بعد دنبال این میگردن چه جوری مشکل ترافیک و آلودگی و شلوغی ارباب رجوع توی بانکها رو کم کنیم.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۴
0
2
اینهم شاهکاری از دولت الکترونیک.
من مانده ام چرا دول غربی اینقدر هزینه تحقیقات میکنند . میتوانند با استخدام چند نفر از این فوق مدیران ایرانی کلی به مشکلات خود سر و سامان بدهند
بهزاد
|
PHILIPPINES
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۴
0
3
و باز هم گامی دیگر به عقب!!!!!!!!!
نظرات بینندگان