کد خبر: ۴۱۴۹۷۶
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۲۱ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

پزشکیان: اگر برخوردی در حوزه اقتصادی نشود، در وسط نقشه های آمریکا گیر می افتیم

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قوای سه گانه باید از سوءاستفاده کنندگان از شرایط خاص اقتصادی اکنون برخورد قاطع کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پزشکیان: اگر برخوردی در حوزه اقتصادی نشود، در وسط نقشه های آمریکا گیر می افتیمنائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قوای سه گانه باید از سوءاستفاده کنندگان از شرایط خاص اقتصادی اکنون برخورد قاطع کنند.

به گزارش ایرنا، مسعود پزشکیان روز چهارشنبه در حاشیه همایش روایت خدمت در سمنان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: رهبری به قوای سه گانه دستور دادند که ستاد ویژه ای در این ارتباط تشکیل دهند.

وی با تاکید بر این که قوای سه گانه باید حالت ویژه جنگ اقتصادی اعلام کنند، اظهارداشت: این جنگی است که آمریکا به راه انداخته و می‌خواهد ما را به زانو درآورد.

وی اضافه کرد: آمریکا نقشه دارد تا برای صنعتگران مشکل ایجاد کند و مردم آسیب پذیر را تحت فشار قرار دهد تا برابر انقلاب بایستند.

پزشکیان با تاکید بر این که در برابر چنین تهاجمی اگر قوا در میدان نباشند دشمن می تواند برنامه هایش را در ایران عملیاتی کند، بیان کرد: در چنین شرایطی نیاز واقعی مردم به ویژه قشر متوسط و متوسط به پایین باید دیده شود تا آسیبی نبینند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که باید تلاش شود تا برای صنعتگران که ایجادکننده اشتغال در کشور هستند آسیبی نرسد، گفت: باید در این میان مراقب کسانی باشیم که از جو بحرانی ایجادشده توسط آمریکا سوءاستفاده می‌کنند و از آب گل آلود ماهی می گیرند.

وی تصریح کرد: در دو سه ماه اخیر شاهد افزایش قیمت طلا به گونه ای بودیم که عده ای با خرید 30 تا 40 هزار سکه، سودهای چند میلیارد تومانی بردند و پول چندماهه را یکباره کاسب شدند.

پزشکیان با اشاره به نوسانات قیمت مسکن و خودرو در ماه های اخیر، ادامه داد: اگر قوای سه گانه با آنان که برای مردم در حوزه اقتصادی اعمال فشار می‌کنند برخورد نکنند، کشور در وسط نقشه های آمریکا گیر می افتد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد : باید برای مقابله با بازی با قیمتها در بخش مسکن، خودرو و سکه و شگردهای مختلف با بحث گشایش اعتبارات که ویژه صنعتگران واقعی است، اقدام جدی کرد زیرا این افراد می خواهند به مردم آسیب بزنند.

پزشکیان یادآور شد: کشور را اکثریت حفظ کرده اند و نه عده ای خاص، به همین خاطر دغدغه نمایندگان مجلس باید حل مشکل اکثریت مردم باشد.

وی مشکل کمبود آب را مساله حدود 70 درصد بخشهای مختلف کشور ذکر و بیان کرد: به نظر می رسد باید برای نقشه ای جامع و کامل، علمی و کارشناسانه با مشارکت عمومی طراحی شود و در این مسیر حتی از نظر کارشناسانه منطقه ای، کشورهای اسلامی و افراد علمی بیطرفانه برای حل مشکل آب کشور بهره برد.

پزشکیان تاکید کرد: در حل مشکل آب کشور، تصمیمات لحظه ای و برخورد احساساتی به جایی نمی رسد همانطور که در تصمیم های لحظه ای در 40 سال گذشته به جایی نرسیدیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی به دیدار نمایندگان این مجلس با رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: رهبری با تاکید بر اینکه نمایندگان باید به فکر اقشار آسیب پذیر باشند، انقلابی بودن نمایندگان را نه در غیرمنطقی بودن و غیرقانونی عمل کردن ، بلکه در اقدام کارشناسی، علمی، زیست ساده، و ایستادگی در برابر ظلم و ستم دانستند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در همایش روایت خدمت به مناسبت ارایه گزارش دوساله از فعالیت احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه درمجلس شورای به همراه محمدامین سازگارنژاد معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور یافت.

این حوزه انتخابیه دستکم 270 هزار نفر جمعیت دارد.

نظرات بینندگان