کد خبر: ۴۱۵۰۸۱
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۲ - ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

ییلدیریم: بر مساحت ۴۰۰ کیلومتری در شمال عراق تسلط یافته‌ایم

ترکیه ۱۰ مارس گذشته عملیات نظامی در شمال عراق را با هدف نابودی مقرهای نظامی پ.ک.ک اعلام کرد و نیروهایش وارد شمال عراق شدند و همزمان حملات هوایی این کشور ادامه دارد.نخست وزیر ترکیه در خصوص هدف قرار دادن رهبران این حزب در کوه‌های قندیل گفت: عملیات هوایی علیه مقرهای این حزب انجام شد و می‌دانیم که خسارت‌های مهمی به آنها وارد شده و جزئیات با گذشت زمان روشن‌تر خواهند شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

نخست وزیر ترکیه اعلام کرد، نیروهای کشورش پیشرفتی را در عملیات نظامی علیه افراد مسلح کرد در شمال عراق محقق کرده و بر مساحت ۴۰۰ کیلومتری تسلط یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، بنعالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه به شبکه سی ان ان ترکیه گفت: عملیات علیه حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در رشته‌ کوه‌های قندیل در شمال عراق قدم به قدم ادامه دارد و نیروهای ما وارد عمق ۴۰ کیلومتری منطقه شده‌ و بر مساحتی معادل ۴۰۰ کیلومتر مربع تسلط پیدا کرده‌اند.

وی در خصوص اخباری مبنی بر هدف قرار دادن رهبران این حزب در کوه‌های قندیل تاکید کرد: عملیات هوایی علیه مقرهای این حزب انجام شد و می‌دانیم که خسارت‌های مهمی به آنها وارد شده و جزئیات با گذشت زمان روشن‌تر خواهند شد.

ترکیه ۱۰ مارس گذشته عملیات نظامی در شمال عراق را با هدف نابودی مقرهای نظامی پ.ک.ک اعلام کرد و نیروهایش وارد شمال عراق شدند و همزمان حملات هوایی این کشور ادامه دارد.

این در حالی است که حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در این باره گفت: هیچ هماهنگی میان بغداد و آنکارا درباره عملیات‌های نظامی جاری در مرزها وجود ندارد.

نظرات بینندگان