arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۱۶۶۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۲ - ۲۶ مهر ۱۳۹۰

احمدی نژاد: بد است انتظار داشته باشیم جوان سال 90 مثل من در سال 50 فکر کند

رئیس جمهور با اعلام تخصیص 120 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه فناوری‌های دیجیتال در کشور گفت: خیلی بد است که انتظار داشته باشیم جوان سال 90 مثل احمدی نژا د سال 50 فکر کند. اگر اینگونه باشد، ملت ما 40 سال درجا زده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس جمهور با اعلام تخصیص 120 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه فناوری‌های دیجیتال در کشور گفت: خیلی بد است که انتظار داشته باشیم جوان سال 90 مثل احمدی نژا د سال 50 فکر کند. اگر اینگونه باشد، ملت ما 40 سال درجا زده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه پنحمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال عصر دوشنبه 25 مهرماه با حضور رئیس جمهور در تالار وحدت تهران برگزار شد.

محمود احمدی نژاد در این مراسم در سخنانی با اشاره به جایگاه انسان در  هستی گفت: اگر انسان را از هستی بگیریم، چیزی از آن باقی نمی‌ماند. خدا خواسته که او عزیز باشد و به همین خاطر استعدادهایی در وجود او گذاشته است که لایتنهی است و میل به بی‌نهایت دارد. خدا نخواسته آدم‌ها در فقر و اختلاف و کینه‌ورزی زندگی کنند، بله او خواسته همه سعادتمند باشند.

رئیس جمهور افزود: او  راه سعادت را باز کرده است که یکی از این راه‌ها اندیشه است. شما می‌توانید تصور کنید که اندیشه محدودیتی دارد؟ و آیا جایی به جز ذات الهی هست که نتوان به آنجا رسید؟ ظرفیت علم هم نامحدود است و البته محصول اندیشه، علم و معرفت است.

وی ادامه داد: باورم این است که همه حقایق هستی و استعدادهای موجود در کل هستی در کوچک‌ترین ذره آن هم حضوردارد؛ البته ما توانسته‌ایم نوترون‌ها و پروتون‌ها را کشف کنیم، اما هنوز مانده است تا کوچک‌ترین ذره هستی را کشف کنیم.

وی با اشاره به  امکانات ارتباطی ناشی از فناوری‌های نوین افزود: دسترسی به اطلاعات امروزه در مقایسه با 30 سال پیش بسیار آسان شده است و شما می‌دانید که الان می‌توانیم حجم عظیمی از عملیات اطلاعاتی را در زمان بسیار کوتاه انجام دهیم؛ البته همه اینها در خدمت بزرگ شدن و جهانی شدن انسان است.

رئیس جمهور تاکید کرد باید به سمتی برویم که هر لحظه همه معلومات عالم جلوی انسان باشد و در هر جای عالم هستی جلوی انسان حاضر شود و این شدنی است.

وی سپس با نقل داستانی از حضرت سلیمان (ع) در قرآن کریم تاکید کرد: فضا و فرصت علمی نامحدود است و ما هم در ابتدای کار هستیم، ولی مطمئنم اگر فرصت را در اختیار جوانان ایرانی قرار دهیم به سرعت همه قله‌ها را فتح خواهند کرد.

احمدی نژاد با بیان اینکه اعتقادی به جنگی فرهنگی در دنیا ندارد، تاکید کرد: فرهنگ که با فرهنگ جنگ ندارد؛ چرا که فصل مشترک انسان‌هاست و آن یک چیز بیشتر نیست؛ فطرت الهی است. جنگ امروز جنگ بی‌فرهنگی با فرهنگ است، جنگ بی‌تمدنی با تمدن است؛ وگرنه تمدن محصول مشترک همه انسان‌هاست که همان یگانه‌پرستی، پاکی، محبت و عدالت است.

رئیس جمهور یادآور شد: بعضی‌ها نگرانند که بی‌فرهنگی هجوم کرده است. من جزو کسانی هستم که نگران نیستم و یقین دارم اگر فرصت را در اختیار جوانان بگذاریم، می‌توانند به خوبی فرهنگ ایرانی اسلامی را به جهان معرفی کنند. کسی هم به دنبال ابزار تروریسم است که فرهنگ و قدرت جذب اندیشه‌ها را ندارد.

وی با اشاره به سابقه تاریخی ایران تاکید کرد: ایران چندین بار مورد حمله قرار گرفته و اشغال شده، اما آنقدر فرهنگ ملت ایران  بالا است که بر مهاجم غلبه کرده و او را به رنگ خود درآورده است.

احمدی نژاد افزود: خیلی بد است که من انتظار داشته باشم که جوان سال 90 مثل احمدی نژا د سال 50 فکر کند. اگر اینگونه باشد، یعنی ملت ما 40 سال درجا زده است.

رئیس جمهور در پایان سخناش با اشاره به درخواست عیسی زارع، مدیر کل مرکز فناوری‌های نوین و توسعه رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تخصیص بودجه لازم جهت ارتقای این حوزه گفت:  ما 120 میلیاردی را که درخواست کرده بودند، می دهیم، ولی یک درخواست از وزرای ارشاد و ارتباطات و فناوری اطلاعات داریم و آن این است که کار را به دست جوان‌ها بسپارند که اگر این گونه شوند آنها همه مشکلات را حل می‌کنند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
آشنا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۶
0
2
ببخشید مگه شما در سال 50 به چی فکر میکردین؟!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۷
به مديريت جهان
نظرات بینندگان