arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۱۷۳۵
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۰ - ۲۷ مهر ۱۳۹۰

اوباما اعتراف کرد : علت نارضایتی مردم اوضاع بد اقتصادی است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس نوشت:
 
رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی آمریکایی انتخابات ریاست جمهوری 2012 آمریکا را به سبب نارضایتی مردم این کشور از اوضاع اقتصادی بسیار دشوار و تنگاتنگ ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، "باراک اوباما" روز گذشته در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی "ABC" در اظهاراتی اعلام کرد: «من مطمئن هستم که انتخابات ریاست جمهوری 2012 آمریکا که در ماه نوامبر برگزار خواهد شد، بسیار سخت خواهد بود، زیرا مردم از وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور ناراضی‌اند.»

وی افزود: «من تضمین می‌کنم که انتخابات 2012 بسیار سخت و تنگاتنگ خواهد بود زیرا اقتصاد آمریکا هنوز به وضعیت مطلوبی نرسیده است؛ حتی اگر من فکر کنم که کارهایی که ما انجام داده‌ایم خوب بوده‌اند، اما ما هنوز شرایط دشواری را پیش رو داریم.»

اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا در حالی صورت می گیرد که محبوبیت مردمی اوباما به سبب بحران اقتصادی و افزایش نرخ بیکاری که از تابستان گذشته تاکنون به 9.1 درصد رسیده، کاهش یافته است.

باراک اوباما در ادامه خاطرنشان کرد: «انتخابات 2012 انتخاباتی سخت اما در عین حال بسیار مهم برای آمریکائی‌هاست. من امیدوارم که همه به مباحثاتی که در این خصوص انجام خواهد شد، توجه کنند، زیرا این انتخابات نه تنها سرنوشت 4 سال آینده کشور را مشخص می‌کند، بلکه بر وقایع و اتفاقاتی که ظرف 20 یا 30 آینده رقم خواهند خورد، نیز تأثیر خواهد گذاشت.»

اوباما همچنین در گفت‌وگویی با سایت‌های اینترنتی یاهو و شبکه ABC درباره نتایج نظرسنجی صورت گرفته در آمریکا مبتنی بر اینکه 55 درصد آمریکایی‌ها معتقدند که وی تنها به مدت یک دوره رئیس‌جمهور آمریکاست و برای دور بعدی رئیس‌جمهور نخواهد شد، گفت که این نظر مردم را که از اوضاع اقتصادی حاکم بر کشور نشأت می‌گیرد، کاملا می‌پذیرد.

باراک اوباما در سال 2009 پس از عهده‌دار شدن ریاست جمهوری آمریکا تلاش بسیاری برای به جریان انداختن بسته محرک اقتصادی 800 میلیارد دلاری کرد، اما این بسته اقتصادی نه تنها نتوانست تغییری در وضعیت اقتصادی آمریکا ایجاد کند بلکه هر روز نیز وضعیت اقتصادی در این کشور رو به زوال گذاشته است و همین امر به کاهش بی سابقه محبوبیت اوباما در میان مردم آمریکا منجر شده است.

در حال حاضر نگرانی‌های بسیاری در رابطه با وضعیت بیکاری در آمریکا وجود دارد و این احتمال نیز مطرح است که این کشور بار دیگر در رکود اقتصادی دیگری غرق شود. هم اکنون نرخ بیکاری در آمریکا از 9 درصد گذشته است و اقتصاددانان در این کشور هشدار داده‌اند که احتمال افزایش بی‌سابقه این میزان نیز وجود دارد.

بسیاری از جمهوریخواهان در آمریکا سیاست‌های بودجه‌ای اوباما را مسئول وضعیت اقتصادی آشفته آمریکا می دانند و معتقدند که این سیاست‌ها بهبود وضعیت اقتصادی و ایجاد مشاغل جدید در این کشور را تضعیف کرده است.

نظرات بینندگان