arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۱۸۷۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۱ - ۲۸ مهر ۱۳۹۰

از هر 6 ازدواج در ایران یک مورد به طلاق منجر می‌شود

بر اساس آمار ازدواج و طلاق ثبت شده در مردادماه، در کل کشور از هر 6 ازدواج یک مورد به طلاق منجر می‌شود. اما در تهران از هر چهار ازدواج یک مورد به طلاق منجر می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایلنا: بر اساس آمار ازدواج و طلاق ثبت شده در مردادماه، در کل کشور از هر 6 ازدواج یک مورد به طلاق منجر می‌شود. اما در تهران از هر چهار ازدواج یک مورد به طلاق منجر می‌شود.

بر اساس آمار اعلام شده، نسبت طلاق به ازدواج در کشور، 7. 15 درصد است. بر اساس این نسبت از بین بیش از 6 ازدواج، یک مورد به طلاق منجر می‌شود.

رئیس سازمان ثبت احوال نرخ ازدواج را 12.1 در هزار و نرخ طلاق را 1.9 در هزار اعلام کرده‌ است که بر این اساس از هر 36. 6 ازدواج یک مورد به طلاق منجر می‌شود.

بر اساس جدیدترین اعلام سازمان ثبت احوال در مرداد ماه 12 هزار و 539 مورد طلاق در کل کشور ثبت شده، در همین زمان 73 هزار و 244 مورد ازدواج در کل کشور ثبت شده‌است.

بنا به این آمار نسبت طلاق به ازدواج در کل کشور در مردادماه 11. 17 درصد است. این نسبت نشان می‌دهد که در مرداد ماه از هر 5 ازدواج یک مورد به طلاق منجر می‌شود.

از سوی دیگر جمع‌بندی آمارهای طلاق نشان می‌دهد که در مردادماه 12 هزار و 539 مورد طلاق در کل کشور ثبت شده که بیشترین مورد طلاق نیز در استان تهران واقع شده‌است. پس از تهران با 2 هزار و 578 مورد طلاق، خراسان رضوی با یک‌هزار و 381 مورد رکورددار دومین مقام ثبت طلاق در کشور است.

نسبت آمار طلاق به ازدواج در استان تهران عدد 7. 26 را نشان می‌دهد و از این آمار می‌توان جمع‌بندی کرد که از بین حدود هر چهار ازدواج، یک مورد به طلاق منجر می شود.

نسبت طلاق به ازدواج در استان قم 9. 13 درصد است که نشان می‌دهد از هر 7 ازدواج یک مورد به طلاق منجر می‌شود. این نسبت در استان خراسان رضوی 6. 19 را نشان می‌دهد که بر این اساس می‌توان گفت از هر 5 ازدواج یک مورد به طلاق منجر می‌شود.

این آمار در حالی ارائه می‌شود که جمعیت افراد در سن ازدواج یعنی جمعیت زیر 24 سال، 35.4 میلیون نفر، جمعیت 24 تا 30 سال 10 میلیون نفر است.

کمترین آمار ازدواج در سمنان با 498 مورد و بیشترین آمار ازدواج در تهران با 9 هزار و 624 مورد ثبت شده‌است.

پس از تهران استان‌های خوزستان، فارس در مردادماه بیشترین آمار ازدواج را داشته‌اند.

این آمارها در حالی استخراج می‌شود که سازمان ثبت احوال به دلیل امنیتی دانستن موضوع آمارهای طلاق و ازدواج، آمارهای مشخصی در این زمینه ارائه نمی‌کند. این درصدها و نسبت‌ها بر اساس آمار خام رویدادهای حیاتی در سایت سازمان ثبت احوال محاسبه شده‌است.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
lمهدی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۸
0
0
بهتر نیست بگبد در تهران از هر چند ازدواج چند تاش به طلاق منجر میشه؟؟؟؟
از هر 3 تا یکی !!!!!!!!!!1
و چند تاش به طلاق عاطفی منجر میشه؟؟؟؟
شیپورچی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۸
0
0
مسائل امنیتی دیگه چه صیغه ایه ؟ لطفا انتخاب جان : در پیگیری هاتون علل طلاقها رو ذکر کنین.
نظرات بینندگان