arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۱۹۹۲
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۱ - ۳۰ مهر ۱۳۹۰

احتمال تغییر کتاب زبان انگلیسی و عربی در سال تحصیلی آینده

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از احتمال تغییر کتاب زبان انگلیسی و عربی در سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: محتوای درسی و برنامه آموزشی این دروس تغییر می کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از احتمال تغییر کتاب زبان انگلیسی و عربی در سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: محتوای درسی و برنامه آموزشی این دروس تغییر می کند.

حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان در گفتگو با مهر با اعلام این خبر افزود: هم اکنون در حال تدوین راهنمای برنامه درسی هستیم که طبق آن کتابهای زبان انگلیسی و عربی نیز تغییر پیدا می کنند.

پیش از این نیز محمدیان عنوان کرده بود که در برنامه درسی ملی، تغییر جدی در کتابهای زبان انگلیسی و عربی و نحوه تدریس آنها دیده شده است که در صورت اجرای برنامه آن را دنبال می کنیم. همچنین مطرح شده بود که ساعات درسی این دو دروس نیز تغییر پیدا کند.

به گفته محمدیان، یکی از مشکلات موجود در تدریس زبان انگلیسی و عربی، پراکندگی آموزش این دو درس طی سال تحصیلی است که موجب کاهش یادگیری دانش آموزان می شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ادامه داد: اما تغییر ساعات آموزشی دو درس زبان انگلیسی و عربی قابل پیش بینی نیست و هم اکنون در حد تغییر کتب برنامه ریزی کرده ایم.

وی درباره کتابهای درسی پایه اول ابتدایی و مشکلاتی که برخی از معلمان همچون پیچیدگی مطالب و غیراستاندارد بودن سطح دروس عنوان می کنند، گفت: کتابهای پایه اول ابتدایی در گذشته به شکل آزمایشی تدریس و موارد مورد نیاز آن اصلاح شده است ولی در عین حال در پایان سال تحصیلی نظرات معلمان را جمع آوری و در صورت نیاز تغییرات جزئی را اعمال می کنیم.

محمدیان همچنین اعلام کرد: سال تحصیلی آینده همه کتابهای پایه دوم ابتدایی تغییر پیدا می کنند.
نظرات بینندگان