کد خبر: ۴۲۰۰۴۰
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۹ - ۳۰ تير ۱۳۹۷

آلمان تحریم های اقتصادی ترکیه را لغو کرد

آلمان تحریم های اقتصادی ترکیه را در پی پایان 2سال وضعیت فوق العاده این کشور، لغو کرد و به شهروندان خود در خصوص مسافرت به ترکیه اطمینان خاطر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آلمان تحریم های اقتصادی ترکیه را لغو کردبه گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت اقتصاد آلمان روز شنبه اعلام کرد که محدودیت یک میلیارد و 500 میلیون یورویی (یک میلیارد و 700 میلیون دلاری) در زمینه ضمانت های صادراتی به ترکیه در سال جاری تمدید نمی شود.
این محدودیت ها در سال 2017 برای اعمال فشار بر آنکارا به دلیل بازداشت یک فعال حقوق بشری آلمان و پنج نفر دیگر از جمله رئیس سازمان عفو بین الملل در ترکیه به اجرا گذاشته شد.
وزارت امور خارجه آلمان نیز هشدار منتشر شده در وب سایت خود مبنی بر خطر بازداشت برای مسافران آلمانی در ترکیه را حذف کرد.
ترکیه پس از کودتای نافرجام سال 2016 و پاکسازی گسترده مقام های کشوری، در این کشور وضعیت فوق العاده اعلام کرد، اما این حالت روز پنجشنبه هفته گذشته لغو شد.
با این حال مخالفان دولت ترکیه، آنکارا را به رسمیت بخشیدن دائمی به بخشی از سخت ترین ابعاد این تمهیدات متهم کرده اند.
برلین سال گذشته در مورد بازداشت های گروهی در ترکیه در پی کودتا، اخراج و عزل افرادی که کودتاچی خوانده می شدند، ابراز نگرانی کرد. 
روابط آنکارا و برلین به ویژه پس از کودتای آن سال علیه «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه، به تیرگی گرائید. دیگر دلیل تنش در روابط ترکیه و آلمان، جلوگیری از سخنرانی انتخاباتی مقام های ترکیه در اجتماع ترک تبارها در شهرهای مختلف آلمان پیش از برگزاری همه پرسی تغییر قانون اساسی ترکیه بود.
مقام های دو کشور در سال گذشته سخنان تندی علیه یکدیگر رد و بدل کردند، به طوری که اردوغان، مقام های آلمان را به نژادپرستی متهم و اقدام آنها را ناشی از تفکرات فاشیستی، اسلام هراسی و بیگانه ستیزی توصیف کرد. 

نظرات بینندگان