arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۰۱۱
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۱ - ۳۰ مهر ۱۳۹۰

رویانیان: با هيچ مربي مذاكره نكرديم

تساوي شب گذشته (جمعه) تيم فوتبال پرسپوليس برابر نفت تهران كه باعث شد اين تيم پس از گذشت يازده هفته از مسابقات ليگ با 13 امتياز در جايگاه يازدهم جدول قرار بگيرد،‌ بر التهاب اوضاع اين تيم در نزد هوادارانش افزوده است. التهابي كه شايد تنها تصميم به تعويض حميد استيلي سرمربي اين تيم، بتواند آن را از بين ببرد. تصميمي كه همواره اولين و راحت‌ترين تصميم مديران باشگاه‌هاي ما بوده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تساوي شب گذشته (جمعه) تيم فوتبال پرسپوليس برابر نفت تهران كه باعث شد اين تيم پس از گذشت يازده هفته از مسابقات ليگ با 13 امتياز در جايگاه يازدهم جدول قرار بگيرد،‌ بر التهاب اوضاع اين تيم در نزد هوادارانش افزوده است. التهابي كه شايد تنها تصميم به تعويض حميد استيلي سرمربي اين تيم، بتواند آن را از بين ببرد. تصميمي كه همواره اولين و راحت‌ترين تصميم مديران باشگاه‌هاي ما بوده است.

به گزارش انتخاب، محمد رويانيان با بيان اينكه تمام تصميم‌هايش در راس باشگاه پرسپوليس حساب‌ شده، منطقي و به دور از احساسات خواهد بود از احضار حميد استيلي، علي پروين مدير راهبري فوتبال پرسپوليس و ساير اعضاي كميته فني خبر داد و در گفت‌وگويي با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) به سوالات مختلفي كه پس از اين وضعيت در ذهن طرفداران پرسپوليس و خبرنگاران ايجاد مي‌شود، پاسخ داد كه مشروح آن در زير مي‌آيد:

** آيا با وجود تساوي كه برابر نفت داشتيد و اعتراض‌هاي هواداران، باز هم از حميد استيلي حمايت خواهيد كرد؟

مطمئنا در مواجهه با اين مساله واكنش‌هاي ما احساساتي نخواهد بود. من امروز سرمربي تيم، مدير فوتبال باشگاه و اعضاي كميته فني را خواسته‌ام تا در جلسه‌اي درباره مشكلات و ايرادات فني تيم صحبت داشته باشيم و قطعا خيلي از مسايل روشن خواهد شد. آنچه مسلم است بنده از وضعيت فعلي راضي نيستم و براي اعمال تغييرات احتمالي كه در راستاي منافع و موفقيت پرسپوليس باشد، با هيچ كسي تعارف نخواهم داشت. نكته‌اي را بايد اشاره كنم كه به رغم توضيحي كه در مصاحبه‌ قبلي‌ دادم و تاكيد كردم علي پروين "مدير راهبري فوتبال" باشگاه پرسپوليس است اما بعضي از رسانه‌ها بويژه تلويزيون و حتي گزارشگران در جريان بازي ديشب از پروين به عنوان "مدير راهبردي فوتبال" ياد كردند! اين اصلا صحيح نيست و تعجب مي‌كنم بعضي خبرنگاران هوشيار چرا چنين اشتباهي مرتكب مي‌شوند! گفته بودم كه مديريت راهبردي كه وظيفه سياستگذاري و تعيين استراتژي‌هاي فوتبال پرسپوليس را دارد برعهده ماست و پروين تنها مصوبات هيات مديره و مديريت باشگاه را اجرا مي‌كند كه مي شود مديريت راهبري؛ يعني طبق تصميم‌ها و سياست‌گذاري‌هاي باشگاه او با بضاعتي كه باشگاه دارد، اوضاع تيم را مديريت و راهبري مي‌كند. اين دو واژه تفاوت بسياري با هم دارند كه بايد دقت شود.

** آيا براي تعيين جانشين احتمالي حميد استيلي به غير از علي دايي با مربياني ديگري هم مذاكره كرده‌ايد؟

تاكيد مي‌كنم كه نه بنده و نه هيات مديره باشگاه در جايگاهي كه دارد با هيچ مربي مذاكره نكرديم. گفته بودم كه وقتي به پرسپوليس آمدم با مربياني صحبت كردم اما آن موضوع با مساله مذاكره جدي با يك مربي براي جانشيني استيلي متفاوت است. قبلا اشاره كردم كه يكي از اعضاي هيات مديره(پنجعلي) تنها براساس نظر شخصي‌اش اسم دايي را به ميان آورد و در اين‌باره صحبت كرد. پيشنهاد شخصي يكي از اعضا ارتباطي به نظر رسمي جمع هيات مديره ندارد. از جايگاه رسمي مديريت باشگاه و هيات مديره تاكنون مذاكره‌اي با كسي نشده است.

** نظرتان درباره تساوي با نفت چيست؟

توضيحات فني را مسوولان فني تيم در جلسه خواهند داشت اما در حالت كلي مي‌توانم بگويم به هر حال ما در مقابل صدرنشين ليگ بازي مي‌كرديم. نفت در حال حاضر در صدر جدول است و نمي‌توانيم تصور كنيم كه او اتفاقي اين جايگاه را كسب كرده است. بي‌شك تيم شايسته‌اي بود كه به چنين رتبه‌اي رسيده است. پس فراموش نكنيم با تيم كوچكي بازي نمي‌كرديم.

** با وجود شعارهايي تند بعضي از هواداران پرسپوليس در بازي ديشب كه بازيكنان را متهم به كم‌كاري مي‌كردند، آيا از عملكرد بازيكنان در بازي ديشب راضي هستيد؟

من نمي‌توانم از آنها اعلام نارضايتي كنم. فكر مي‌كنم آنها همه تلاش‌شان را كردند تا تيم موفق شود اما انگار مشكل از جاي ديگري است.

** مشكل كجاست؟

به هر حال اعضاي كميته فني، مدير فوتبال باشگاه و سرمربي را امروز خواستم تا ببينم به نظر آنها ايراد كار كجاست. حرف‌هاي آنها را امروز مي‌شنوم تا همه چيز معلوم شود و بتوانيم هرچه سريعتر اشكال‌ها را برطرف كنيم.

** پس آيا شعارهاي انتقادي هواداران را ناديده مي‌گيريد؟

آنچه مسلم است رويانيان، پروين، استيلي و هر شخص ديگري در باشگاه پرسپوليس در مقابل خيل عظيم طرفداران ما هيچ هستند. نظر شخصي و سليقه‌اي ما ملاك نيست بلكه خواست هواداران واقعي تيم ما مهم است. مطمئن باشيد من براساس احساسات فردي تصميم‌گيري نمي‌كنم.

** آيا هواداران معترض را جزو طرفداران واقعي پرسپوليس نمي‌دانيد؟

آنها هم از طرفداران ما هستند كه از حضورشان در ورزشگاه آزادي تشكر مي‌كنيم اما به هر حال جوان هستند و از تيم‌شان انتظار دارند. آنها نمي‌توانند ببيند پرسپوليس در خانه‌ خودش برابر هيچ تيمي به پيروزي نرسد. بسياري از شعارها احساسي است اما تاكيد مي‌كنم نبايد در ورزشگاه عليه مربي، مسوول، بازيكن يا هر شخصي شعارهاي تند سرداده شده و آنها را بكوبند. از نظر بنده عمده طرفداران واقعي ما كساني هستند كه عزت پرسپوليس را مي‌خواهند. شايد بسياري از آنها به ورزشگاه نيايند اما هيچ وقت دوست ندارند تيم‌شان با چنين شعارهايي به حاشيه برود. بي‌شك طرفدار واقعي كسي است كه مي‌خواهد در هر شرايطي تيمش پيروز و سربلند باشد و اينكه از چه راهي به اين هدف برسد هم برايش مهم است. مطمئن باشيد آدمي نيستيم كه براساس شعارهاي احساسي در تيم تغييرات ايجاد كنم. كار بايد اصولي و براساس كار كارشناسي پيش رود. هواداران پرسپوليس خواهان عزت ما باشند. مشكلات ممكن است در هر مقطعي وجود داشته باشد كه بايد واقعيت را پذيرفت. البته من برابر هواداراني كه بعضا به خاطر بروز احساسات‌شان شعارهاي اعتراضي دارند، صبر مي‌كنم و ناراحت نمي‌شوم. ما تحمل مي‌كنيم و آستانه تحمل ما در اين مقوله بالاست. پرسپوليس تيم بزرگي است كه نبايد بخاطر چنين مسايلي به حاشيه برود.

** بخشي از اعتراض هواداران بخاطر بازي نكردن علي كريمي بود، شما علت اين موضوع را چه مي‌دانيد؟

مصدوميت علي كريمي هنوز به طور كامل بهبود نيافته است؛ اين صحبت‌هاي پزشك تيم است كه معتقد بود بايد جانب احتياط را براي او رعايت كرده و ريسك نكنيم. هنوز بازي‌هاي زيادي تا پايان فصل باقيست و ما بايد از سرمايه بزرگي چون كريمي استفاده كنيم. شايد اگر او در بازي با نفت به ميدان مي‌آمد، با شرايطي مواجه مي‌شد كه مثلا چند ماه نتواند بازي كند. بازي كردن يا نكردن او با نظر كادر پزشكي تيم بود. البته سرمربي تيم درباره اين موضوع هم در جلسه امروز پاسخ خواهد داد.

** سه نفر از اعضاي كميته فني باشگاه معرفي شدند كه دو نفرشان از اعضاي هيات مديره است! اما شنيده مي‌شود دو عضو ديگر هم به اين جمع اضافه مي‌شوند كه دكتر بيژن ذوالفقارنسب يكي از آنهاست تا جايي كه ظاهرا خودتان در اين‌باره با ذوالفقارنسب صحبت‌هايي داشتيد. درباره اين مساله چه نظري داريد؟

بله من با دكتر ذوالفقارنسب صحبت‌هايي داشتم و مطمئن باشيد در آينده از وجودش در پرسپوليس استفاده خواهم كرد. مسلم بدانيد كه با حفظ شان ذوالفقارنسب از او بهره خواهيم برد. حالا اينكه اين اتفاق در چه زماني بيافتد را بعدا اعلام خواهم كرد.

** امروز (شنبه) سابقه حضور شما در پرسپوليس يك‌ماهه شد، تاكنون چه تاثيري بر شرايط اين تيم گذاشتيد؟

از زماني كه آمدم پيوسته و به صورت شبانه‌روزي درباره احياي وضعيت پرسپوليس مطالعه كرده و بعضا جلساتي داشتم. در مصاحبه قبلي توضيحي درباره برنامه‌ها، نوع نگرش‌ها و آينده‌اي كه براي پرسپوليس ترسيم مي‌كنم، ارايه كرده‌ام. بالاخره پرسپوليس حدود پنجاه سال عمر دارد و حتما در پنجاه سال آينده هم خواهد بود كه قطعا در آن زمان ما در اين باشگاه نخواهيم بود. همه تلاش ما براي سربلندي اين تيم بزرگ است. ممكن است در طي مسير با افت‌ و خيزهايي مواجه شويم كه همواره سعي مي‌كنيم اوضاع متعادل شود.
نظرات بینندگان