کد خبر: ۴۲۰۲۱۶
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۹ - ۳۱ تير ۱۳۹۷

ترامپ: اخبار جعلی درصدد ناچیز برشمردن دیدارم با پوتین است

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ضمن توصیف دیدارش با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در فنلاند به عنوان نشستی خوب، گفت که رسانه های جعل کننده اخبار درصدد ناچیز برشمردن آن برآمده اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ترامپ: اخبار جعلی درصدد ناچیز برشمردن دیدارم با پوتین استوی روز یکشنبه در صفحه توییتر خود نوشت: نشست خوبی با پوتین داشتم و اخبار جعلی انرژی خود را در جهت ناچیز برشمردن آن به کار گرفته است، امری که برای کشور ما بسیار بد است.
ترامپ به دلیل نحوه رفتارش در کنفرانس خبری هفته گذشته با پوتین در هلسینکی فنلاند، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. وی در جریان آن نشست، خودداری روسیه از پذیرش دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا را مورد تایید قرار داد و گفت که ایالات متحده نیز در روابط متشنج بین واشنگتن و مسکو مقصر است.
رئیس جمهوری آمریکا و کارکنان وی سپس درصدد عقب نشینی از این موضع برآمدند و تلاش کردند مقصود از سخنان ترامپ را توضیح دهند.
ترامپ همچنین هفته گذشته نحوه پوشش خبری نشست خود با پوتین را مورد انتقاد قرار داد و «رسانه های اخبار جعلی» را «دشمن واقعی مردم (آمریکا) برشمرد.»
منتقدان دمکرات و جمهوریخواه آمریکا، ترامپ را پس از نشست هلسینکی به شکست در به چالش کشیدن پوتین در زمینه مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا و تضعیف اعتبار مقام های اطلاعاتی واشنگتن متهم کردند. 
وی در هلسینکی، تمام یافته های اطلاعاتی آمریکا مبنی بر اینکه روسیه انتخابات ایالات متحده را هک کرده، مردود برشمرد و سرور متعلق به هیلاری کلینتون را در هاله ای از ابهام فرو برد تا مغلطه کند و نگوید که خود چه کرده است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان