کد خبر: ۴۲۱۰۰
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۰۹ - ۰۱ آبان ۱۳۹۰

وزیر نیرو به وعده هایش عمل نکرد ، دولت به فکر وزیر جدید باشد

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس از جدی بودن کنار گذاشته شدن وزیر نیرو توسط نمایندگان خبر داد و گفت: مجلس بر استیضاح وزیر نیرو اصرار دارد و این طرح تا 10 روز آینده اعلام وصول می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس نوشت :
 
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس از جدی بودن کنار گذاشته شدن وزیر نیرو توسط نمایندگان خبر داد و گفت: مجلس بر استیضاح وزیر نیرو اصرار دارد و این طرح تا 10 روز آینده اعلام وصول می‌شود.
عبدالله کعبی با انتقاد از عملکرد وزارت نیرو در همه بخش‌ها اظهار کرد: متاسفانه وزیر نیرو نتوانسته به وعهده‌های خود در همه زمینه‌ها عمل کند.

وی دلیل این موضوع را ناکارآمدی وزیر نیرو عنوان کرد و افزود: مجلس در حال حاضر از عملکرد ضعیف وزیر نیرو به شکل جدی انتقاد دارد و طرح استیضاح وی به شکل جدی در حال پیگیری است.
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی عدم پاسخگویی شفاف، دادن آمارهای متناقض و بی‌تفاوتی وزارت نیرو به دغدغه‌های مردم در بخش‌های مختلف آب و برق را از جمله نقاط ضعف وزیر نیرو عنوان و تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 39 نفر طرح استیضاح وزیر نیرو را امضا کرده‌اند که به نظر می‌رسد این تعداد تا روزهای آینده افزایش یابد.

کعبی در ادامه عدم پرداخت بدهی‌ پیمانکاران صنعت آب و برق کشور و همچنین بدهی بالای این وزارتخانه به نیروگاه‌ها، وضعیت نامناسب پایاب سد‌ها، شرایط نامطلوب آب شرب شهر‌ها و روستا‌ها، عدم برنامه‌ریزی به موقع و دقیق اجرای سدها، فقدان استفاده صحیح از آب‌های سطحی و زیرزمینی، عدم رعایت عدالت در توزیع اعتبارات عمرانی و خشکسالی در کشور و به‌کارگیری مدیران ناکارآمد در وزارتخانه را از دیگر دلایل استیضاح وزیر نیرو برشمرد و گفت: به نظر می‌رسد رفتن نامجو از وزارت نیرو تا چند روز آینده تحقق یابد و دولت از اکنون به دنبال گزینه‌ای قوی و کارآمد در بخش مهم نیرو باشد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه سهم وزارت نیرو از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را ۸۸۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این مبلغ که به شکل مستقیم از پرداخت قبوض از سوی مردم وارد خزانه‌داری کل کشور می‌شود در اختیار وزارت نیرو قرار نگرفته و صرف پرداخت یارانه‌های نقدی به مردم شده و دلیل آن هم ضعف مدیریت کلان در این وزارتخانه است.

کعبی مهم‌ترین ضعف وزیر نیرو را عدم داشتن اراده و تحت تاثیر قرار داشتن از معاونانش بیان و اظهار کرد: وزیر فعلی از قاطعیت برخوردار نبوده و قدرت تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی در وزارت نیرو را ندارد.

وی در پایان ابرازامیدواری کرد با استیضاح و کنار گذاشتن وزیر فعلی نیرو گزینه بهتر و کارآمدتر در راس این وزارتخانه مهم و حیاتی قرار بگیرد.
نظرات بینندگان