کد خبر: ۴۲۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۲ - ۰۱ آبان ۱۳۹۰

وصیت نامه قذافی: سلام مرا به تك تك افراد خانواده ام در جهان برسانید

قذافي در وصيتنامه‌اش خواستار دفن جسدش در قبرستان خانوادگي‌شان در سرت شده و از نيروهاي وابسته به خود خواسته بود تا به مقاومت و مبارزه با اشغالگران ادامه دهند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
قذافي در وصيتنامه‌اش خواستار دفن جسدش در قبرستان خانوادگي‌شان در سرت شده و از نيروهاي وابسته به خود خواسته بود تا به مقاومت و مبارزه با اشغالگران ادامه دهند.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، معمر قذافي، رهبر پيشين ليبي در وصيتنامه‌اي كه يك سايت نزديك به وي آن را در صفحه فيس بوك خود منتشر كرده است، از طرفدارانش خواسته تا جسد وي را در سرت و در كنار اعضاي خانواده‌اش دفن كنند و با خانواده او خصوصا زنان به خوبي رفتار كنند.

بنا به گفته اين سايت، قذافي اين وصيتنامه را در هفدهم ماه جاري ميلادي (اكتبر) چند روز قبل از كشته شدنش نوشته و آن را به سه نفر سپرده تا در صورت مرگش آن را اعلام كنند.

قذافي اين وصيتنامه را با آيه‌اي از قرآن آغاز كرده و وصيت كرده است تا جسد وي را غسل ندهند و براساس تعاليم اسلامي و در همان پيراهني كه مي‌ميرد دفن كنند.

در اين وصيتنامه قذافي همچنين خواسته است تا با خانواده او از جمله زن‌ها و كودكان رفتار خوبي بشود و ملت ليبي هويت خود و تاريخ و دستاوردهاي خود را حفظ كند.

وي در ادامه با تاكيد بر استمرار مقاومت عليه بيگانگان آورده است: وصيت مي‌كنم تا در مقابل دشمنان خارجي كه به كشور ما هجوم آورده‌اند مقاومت كنيد و اين مقاومت را ادامه دهيد.

قذافي در ادامه آورده است: همه مي‌دانند كه ما آزاده هستيم و در حالي كه مي‌توانستيم زندگي شخصي آرامي داشته باشيم و با اشغالگران معامله كنيم اما مقاومت را برگزيديم و اينكه از شرف و عزت خود دفاع كنيم و اگر به اين زودي‌ها پيروز نشويم به همگان درسي خواهيم داد تا نسل‌هاي بعد از ما آن را فراموش نكنند چرا كه انتخاب ميهن، قهرماني است و فروختن آن خيانت و تاريخ غير از اين نمي‌نويسد؛ هرچند بخواهند آن را وارونه جلوه دهند.

وي در پايان آورده است كه سلامش را به تك تك افراد خانواده و آزادگان ليبي و جهان برسانند.

از سوي ديگر مشايخ قبايل قذاذفه با درخواستي از شوراي انتقالي ليبي رسما از اين شورا خواستند تا جسد قذافي و پسرش را تحويل اين قبيله دهند تا براساس موازين شرعي در سرت به خاك سپرده شود.
نظرات بینندگان