کد خبر: ۴۲۱۴۷
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۴ - ۰۱ آبان ۱۳۹۰

یاران صدر: خطر ربودن مجدد امام صدر وجود دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ستاد آزادی امام موسی صدر كه زیر نظر كانون فرهنگی یاران صدر (و نه خانواده ایشان) فعالیت می كند، در پی كشته شدن دیكتاتور لیبی و رباینده امام موسی صدر با انتشار بیانیه ای بار دیگر بر پیگیری جدی آزادی امام موسی صدر، رهبر ایرانی شیعیان لبنان تاكید كرد. متن بیانیه به این شرح است:

پایان قذافی، پایان پرونده امام موسی صدر نیست؛ در انتظار خبر آزادی هستیم

لَهُمْ عَذَابٌ فِی الْحَیَاةِ الدُّنْیَا وَلَعَذَابُ الآخِرَةِ أَشَقُّ وَمَا لَهُمْ مِنَ اللَّهِ مِنْ وَاقٍ

در این زندگی دنیا به عذابی گرفتار آیند و عذاب آخرت سخت تر است و آنها را هیچ نگهدارنده ای از عذاب خدا نیست (رعد/۳۴)

رباینده ی امام موسی صدر، معمر قذافی كشته شد. كشته شدن وی، نتیجه ی قهری و اثر وضعی رفتار و سیاست های او در طول ۴۲ سال حكومت ظالمانه بود. دست او به انواع جنایت علیه بشریت آلوده شد؛ ۱۲۰۰ انسان بی گناه در زندان بوسلیم قتل عام شدند؛ بی گناهان بسیاری در نظام او ناپدید، زندانی و یا كشته شدند؛ شخصیت های سیاسی جهانی، افریقایی و منطقه ای بی شماری به دست و به دستور او ربوده شدند. در صدر این فهرست، نام مبارك امام موسی صدر قرار دارد.

پایان خفت بار كسی كه نام انقلاب و انقلابیون را بیش از هر چیز آلود، می تواند آغاز برگ جدیدی در تاریخ خیزش های اصیل انقلابی باشد. جهان بدون انقلابیون قلابی مانند قذافی، جهانی اصیل تر و آرمانی دست یافتنی تر است. جهانی كه در آن خشونت انقلابی جای خود را به اعتدال در گفتار و منش خواهد داد. اعتدالی كه امام صدر نمونه ی عالی آن بود و ربودن او به دست و به دستور قذافی، تلاشی برای غیبت اعتدال در معادلات منطقه ای و جایگزینی تندروی و خشونت بود.

یاران امام موسی صدر، به تبع از آموزه های امام خود، خشونتی را كه قذافی پایه گذار و قربانی آن بود، تقبیح می كنند و نمی توانند از كشته شدن بی محاكمه ی او كه به پنهان ماندن اسرار جنایات او انجامید، خشنود باشند. با این وجود، در برابر رویداد پیش آمده، خیر و صلاح و ثبات و امنیت را برای مردم انقلابی لیبی آرزو می كنند و از خدای ستار و غفار می خواهند ملت ستمدیده ی لیبی را در فائق آمدن بر خشونتی كه میراث شوم قذافی است، و رقم زدن سرنوشتی دیگرگون به دست خودشان یاری كند.

از خداوند حی قادر می خواهیم كه امام موسی صدر و دو یار در بندش را زنده و تندرست به آغوش خانواده ی مظلوم و هموطنان شان در ایران و لبنان، و به دامان امت اسلام، جهان تشیع و صحنه ی فعالیت های انسانی و اجتماعی و سیاسی بازگرداند. در بی عملی سیاستمداران در طول سی و سه سال گذشته، چشم امید و دست نیاز و دامان طلب ما همواره به سوی خدای یاریگر مظلومان و ستمدیدگان باز و گشوده بوده است و امروز نیز آزادی امام صدر را فقط و فقط از مسبب الاسباب می خواهیم.

مرگ قذافی، پایان پرونده ی پی گیری سرنوشت امام صدر نیست. پرونده ی ربوده شدن امام موسی صدر و یاران اش، تا زمان آزادی شان همچنان مفتوح است و مردم ایران و لبنان هیچ گونه كوتاهی و سازش در این موضوع را نخواهند پذیرفت. ۳۳ سال صبر و سكوت در برابر بی عملی و دون همتی سیاستمداران و دوستان قذافی در منطقه، با باور به حیات امام صدر و امید رهایی او و یاران اش و بیم آسیب رسیدن به آنان همراه بوده است. این صبر و سكوت را نهایتی است كه از جنس آه مظلومان است.

یاری ملت از بند جور قذافی رها شده ی لیبی، به ویژه اهتمام جمعیت علمای مسلمین لیبی، عالمان و مجاهدان راستین لیبی، زندانیان سیاسی رژیم قذافی، عوامل رژیم سابق لیبی كه پس از ندامت، به جنبش ملت شان پیوسته اند و تمامی فعالان حقوق بشری، اجتماعی و سیاسی در رهایی امام صدر و یاران اش و محاكمه ی بازماندگان رژیم سابق برای تعیین ظروف جنایات قذافی و همدستان اش موجب رضای الهی و مقدمه ی استحكام روابط برادری میان ملت و دولت های منطقه است.

با پایان قذافی و اعلام آزادی كامل لیبی، حكومت جدید انتقالی لیبی تمامی مسؤولیت حقوقی حفظ جان امام موسی صدر و دو همراه اش را بر دوش دارد. از شورای ملی انتقالی و انقلابیون مسلمان لیبی، می خواهیم به شكرانه ی پیروزی و رهایی، به جست و جوی جدی و كشف اسناد و فراهم سازی شناخت و رهایی امام صدر و یاران اش اهتمام ورزند. در نبود اطلاعات حقیقی مستند و قابل اعتنا و استناد، از اظهار نظرهای شتابزده بپرهیزند و بدانند در پس هر شایعه ای دست و قلم مغرضی است كه به تحریف حقیقت و شاید رفع مسؤولیت احتمالی می كوشد.

با گسترش فعالیت سرویس های جاسوسی بیگانه، گروه های مسلح خودسر با گرایش های سلفی، خطر ربودن مجدد امام صدر وجود دارد. امیدواریم خداوند، موسای ما را هم چنان كه از كید فرعون و فرعونیان رهانید، از كید بدخواهان مصون بدارد و بار دیگر به آغوش مام وطن بازگرداند تا پس از دیدن تحقق وعده الهی در حق قذافی، وعده ی الهی بر رهایی مؤمنان نیز تحقق یابد؛ كه فرمود:

فَرَدَدْنَاهُ إِلَى أُمِّهِ كَیْ تَقَرَّ عَیْنُهَا وَلَا تَحْزَنَ
وَلِتَعْلَمَ أَنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ وَلَكِنَّ أَكْثَرَهُمْ لَا یَعْلَمُونَ (قصص/۱۳)

ستاد آزادی امام موسی صدر- كانون فرهنگی یاران صدر

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نام جاوید وطن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۱
0
9
امیدوارم و آرزو دارم که امام موسی صدر زنده باشه اون تنها یادگار بزرگانی مثل دکتر چمران ، مهندس بازرگان و دیگر بزرگان ایرانه
امیر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۲
0
0
وی متولد 14 خرداد 1307 است یعنی امروز او 84 ساله باید باشد.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۲
0
0
مطمئن باشيد اگر ايشان زنده بودند تا حالا ديده ميشدند
نظرات بینندگان