کد خبر: ۴۲۱۴۹
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۵ - ۰۱ آبان ۱۳۹۰

مبایعه‌نامه‌ دستی از امروز در بنگاه‌های مسکن تهران ممنوع شد

یکی از مزیت‌های پرینتی شدن قراردادها که اتفاقا دارای هولوگرام نیز خواهد بود، جلوگیری از سوءاستفاده و خط خوردگی قراردادهایی است که میان صاحبخانه‌ و مستأجر و فروشنده و خریدار تنظیم می شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: رئیس اتحادیه مشاوران املاک از ممنوعیت تنظیم سنتی و دستی تمام قراردادهای خرید و فروش و اجاره‌نامه در تهران از امروز خبر داد.

مصطفی قلی خسروی افزود: از امروز تمام بنگاه‌های مشاور املاک تهران باید قراردادهای خرید و فروش و اجاره‌نامه خود را به صورت پرینتی انجام دهند و دیگر تنظیم سنتی و دستی قراردادها ممنوع است.

وی ادامه داد: یکی از مزیت‌های پرینتی شدن قراردادها که اتفاقا دارای هولوگرام نیز خواهد بود، جلوگیری از سوءاستفاده و خط خوردگی قراردادهایی است که میان صاحبخانه‌ و مستأجر و فروشنده و خریدار تنظیم می شود.

خسروی تأکید کرد: مطمئنا با پرینتی شدن قراردادها علاوه بر اینکه از تخلفات جلوگیری خواهد شد دیگر شاهد تنظیم مبایعه‌نامه خارج از بنگاه‌ و در داخل منازل و به تبع آن ایجاد مشکلات در این خصوص نخواهیم بود.

به گفته وی، این برنامه قطعا از تخلفاتی که برخی از سازندگان انجام می‌دادند و اقدام به پیش فروش مسکن می‌کردند جلوگیری خواهد کرد.
نظرات بینندگان