کد خبر: ۴۲۲۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۶ - ۰۲ آبان ۱۳۹۰

احمدی نژاد خطاب به مردم منطقه ۱۰ تهران: نامه هایتان رادقیق بنویسید تا خودم پاسخ دهم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
- پیش از این گفته شده بود روند پاسخ دادن به نامه های مردمی که در سفرهای استانی رییس جمهور وجود داشت، تغییر می کند و البته کسی در سفرها، انها را نمی گیرد. اما اکنون رییس جمهور حرف دیگری زده است.

امروزمحمود احمدی نژاد که به منظور شرکت در آیین بهره برداری همزمان از هزار و 835 پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی در سراسر کشور در مجتمع آموزشی یاس نبی منطقه 10 آموزش و پرورش تهران حضور یافته بود، در پایان این مراسم با حضور در جمع مردم این منطقه در فضایی صمیمی به گفت وگو با آنان پرداخت.

او در بخشی از این دیدار، از آن دسته از افراد که برای رسیدگی به مشکلات مختلف خود نامه نوشته اند خواست که نامه های خود را با نام و نشانی و شماره دقیق به دست همکاران او برسانند و به آنها قول داد که شخصا این نامه ها را رسیدگی خواهد کرد. احمدی نژاد خطاب به مردم حاضر در محل گفت: فردا عازم خراسان جنوبی هستم و وقتی از این سفر برگردم خودم همه نامه ها را می خوانم و به آنها پاسخ خواهم داد و همه تلاشم را برای حل مشکلات شما انجام خواهم داد.

این درحالی است که پیش از این گفته شده بود نامه ای از مردم گرفته نمی شود. دلیل هم این بود که میلیونها نامه ای که قرار بودجوابی برای آنها برسد، پاسخ داده شده اند و مردم دیگر نباید به رئیس جمهور نامه بنویسند. پس از آن هم راه حل دیگر به مردم پیشنهاد شد؛ تلفن زدن به شماره 111 . مدیر دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استانداری خراسان جنوبی سه هفته پیش و در آستانه سفر محمود احمدی نژاد به این استان گفت: "شماره تماس 111 آماده دریافت پیام‌های مردمی است. چون دیگر در سفر چهارم هیات دولت، نامه دریافت نمی‌شود و مردم از ارائه نامه خودداری کنند."
اینطور که ناصر ناصری به ایسنا گفته، از این به بعد، مردم باید برای مشکلات ریز و درشت خود، تلفن کنند. این مقام مسئول، از هزاران نامه ای گفته که مردم در آن، از رئیس جمهور تقاضای "مساعدت مالی" کرده اند. در پاسخ نیز هزاران هدایه از طرف رئیس جمهور برای مردن فرستاده شده که به گفته ناصری، "مبلغ آن، برای هر تقاضا متفاوت بود."
همچنین چندی پیش، رئیس مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری در حاشیه سفر رییس جمهور به اردبیل گفته بود: "30 میلیون نامه، پیامک و ایمیل در سه دوره سفر رئیس جمهور به استانها و شهرهای مختلف کشور جمع آوری شده است."
هاشم غرقی، از سه دور سفر هیات دولت برای سرکشی به بیش از 90 شهر، خبر داده بود و گفته بود: "به 74 درصد نامه ها جواب دادیم که این رقم در رسیدگی به نامه های مردمی، آمار قابل قبولی است."
و البته در اطلاعیه ای، دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت کشور از مردم خواست در فرمهای از پیش آماده، با رییس جمهور نامه نگاری کنند. این فرمهای مخصوص به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد تا باز هم خواسته های شخصی و گروهی خود را با بالاترین مقام قوه مجریه در میان بگذارند. در این اطلاعیه آمده: " بدیهی است که این فرم ها در داخل ستادها بصورت رایگان توزیع و براساس فرآیند طراحی شده توسط کارشناسان ذیربط تکمیل و تلخیص شده و پس از اخذ نظریه کارشناسی در حضور نماینده ارشد دستگاه مربوطه، پذیرش شده و دستورات لازم صادر می گردد."

اما حواشی دیدار دیدار امروز احمدی نژاد با مردم منطقه 10 تهران را به نقل از ایرنا بخوانید؛
- شمار زیادی از مردم منطقه 10 آموزش و پرورش تهران با حضور در مجتمع آموزشی 'یاس نبی'، گرداگرد رییس جمهوری حلقه زدند و گفت و شنودی صمیمی با رییس کابینه دهم داشتند.
- رییس جمهوری در فضای حیاط این مجتمع آموزشی دقایقی را با مردم، دانش آموزان، مسوولان این مجتمع آموزشی و تعدادی از اولیای دانش آموزان به گفتگوی صمیمی پرداخت و به مشکلات و مسایل آنها گوش فرا داد.
- رییس قوه مجریه با ابراز خوشحالی از حضور در جمع مردم منطقه 10 گفت: به من اطلاع داده اند که مدرسه ای به نام کاشانی در همین منطقه و در نزدیکی همین مدرسه یاس نبی مشکلات زیادی دارد. من همین جا از استاندار و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس می خواهم که الان در محل مدرسه کاشانی حضور یابند. 
وی تاکید کرد: هر چه سریعتر باید یک مدرسه حتی بهتر از این مدرسه (یاس نبی) جایگزین مدرسه کاشانی شود. 
این خبر خوش رییس جمهوری برای اهالی منطقه با استقبال و ابراز احساسات آنان همراه شد.
- احمدی نژاد همچنین با بیان این که یکی از مشکلات اصلی مردم و دانش آموزان این منطقه نبود ظرفیت کافی مدارس منطقه است، از 'حمیدرضا حاجی بابایی' وزیر آموزش و پرورش خواست که هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی کند.
4747
نظرات بینندگان