کد خبر: ۴۲۳۱۴
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۰۰ - ۰۳ آبان ۱۳۹۰

حسن نصرالله : تنش میان ایران و عربستان به نفع کشورهای منطقه نیست

آمریکا خواهان امتیازدهی ایران و همراهی این کشور با طرح​های کاخ سفید است. هدف از سناریوی ترور، تحمیل تحریم​های بیشتر بر ایران و متشنج کردن روابط عربستان و ایران و همچنین ایجاد فتنه است و علت اصلی این سناریوسازی، ایستادگی ایران در مقابل طرح​های آمریکا است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 مهر نوشت:

سید حسن نصرالله در گفتگو با شبکه تلویزیونی المنار درباره سناریوی ساختگی اخیر آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران با عنوان ادعایی توطئه ترور سفیر عربستان گفت : امیدوارم سعودیها با این طرح و نقشه آمریکایی علیه ایران همراه نشوند و به منافع آمریکا خدمت نکنند.

دبیرکل حزب الله لبنان هشدار داد : هر گونه تنش میان ایران و عربستان به نفع کشورهای منطقه نیست.

نصرالله وقوع هر گونه جنگ میان آمریکا و ایران را بعید دانست و گفت: آمریکا خواهان امتیازدهی ایران و همراهی این کشور با طرح​های کاخ سفید است. هدف از سناریوی ترور، تحمیل تحریم​های بیشتر بر ایران و متشنج کردن روابط عربستان و ایران و همچنین ایجاد فتنه است و علت اصلی این سناریوسازی، ایستادگی ایران در مقابل طرح​های آمریکا است.

وی افزود: مخالفت ایران با طرحهای آمریکا، مقامات کاخ سفید را عصبانی کرده است و به همین سبب آنها این اتهامات ساختگی را علیه ایران مطرح کردند که هدف آنها از این اتهامات ساختگی، باز کردن کانال گفتگوی مستقیم با ایران است که همچنان با آن مخالفت می کند. آمریکایی ها خواستار گشایش خط ارتباطی دائمی با ایران به طور مستقیم شده اند و یک ژنرال آمریکایی را برای این کار تعیین کرده اند، اما ایران با این مسئله مخالفت کرده است.
نظرات بینندگان