arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۴۰۲۹
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۳ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

گوگل اطلاعات مکانی  شما را رصد می کند؛ حتی اگر راضی نباشید!

گوگل به اطلاعات مکانی کاربران دسترسی دارد. حتی اگر این اطلاعات از دید کاربران قفل شده باشد و آنان اجازه این دسترسی را ندهند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

گوگل به اطلاعات مکانی کاربران دسترسی دارد. حتی اگر این اطلاعات از دید کاربران قفل شده باشد و آنان اجازه این دسترسی را ندهند.

به گزارش سرویس آی تی انتخاب به نقل از سی نت، زئیات  دسترسی گوگل به اطلاعات مکانی کاربران به راحتی نادیده گرفته می شود.

شاید شما فکر کنید که اگر تعیین موقعیت مکانی تلفن همراه خود را خاموش کنید گوگل دیگر نمی تواند از موقعیت مکانی شما با خبر شود. اما واقعیت این است که گوگل هنوز هم می تواند با استفاده از آدرس خانه یا مکان هایی که  طی روز از آن بازدید کرده اید ، به راحتی موقعیت مکانی شما را تعیین کند.

 

گوگل با استفاده از دیتا و اطلاعات برنامه هایی مانند گوگل مپ ، آب و هوا و جستجوی مرورگر شما به راحتی موقعیت مکانی شما را تعیین می کند.درواقع حتی اگر شما نخواهید هم اطلاعات مکانی خود را با گوگل به اشتراک می گذارید.

اما راهی برای جلوگیری از پیدا کردن شما وجود دارد؛  شما می توانید با غیر فعال سازی بخش مرورگر و فعالیت برنامه ها این مشکل را برطرف کنید.اگر شما این بخش را غیرفعال کنید ، گوگل به موقعیت مکانی دسترسی شما نخواهد داشت.

تا زمانی که بخش مرورگر و فعالیت برنامه ها فعال باشد، گوگل می تواند به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشد. با مراجعه به بخش Myactivity.google.com می توانید اطلاعات ورودی خود را حذف کنید و از دسترسی این برنامه به موقعیت خود جلوگیری کنید.

سخنگوی گوگل در یک بیانیه اعلام کرده که ما از موقعیت مکانی کاربران استفاده نادرستی نمی کنیم و صرفا از این اطلاعات برای بهبود برنامه و فعالیت های خود استفاده می کنیم.

 

 

نظرات بینندگان