کد خبر: ۴۲۴۲۰
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۸ - ۰۳ آبان ۱۳۹۰

خانواده قذافی به کجا می روند؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
يك منبع نزديك به خانواده قذافي اعلام كرد كه اعضاي خانواده وي قصد دارند براي اقامت به آفريقاي جنوبي بروند.

به گزارش «ايسنا» به نوشته روزنامه الشروق الجزاير، يكي از منابع نزديك به خانواده قذافي كه در حال حاضر در الجزاير به سر مي‌برد، اعلام كرد: خانواده قذافي قصد دارند در آينده‌اي نزديك براي اقامت به آفريقاي جنوبي بروند اما زمان سفر آنها هنوز مشخص نشده است.

اين منبع در ادامه افزود: به احتمال زياد اعضاي خانواده قذافي (همسرش صفيه و فرزندانش عايشه، هانيبال و محمد) كه در حال حاضر در الجزاير هستند، با سيف الاسلام و الساعدي قذافي در آفريقاي جنوبي ديدار مي‌كنند.

اين در حالي است كه شوراي ملي انتقالي ليبي بارها تاكيد كرده سيف الاسلام هنوز در خاك ليبي است و يگان ويژه نيروهاي انگليسي در مرزهاي نيجر و ليبي در تعقيب وي هستند.

اين منبع در ادامه گفت: خانواده قذافي براي اقامت دو گزينه را انتخاب كرده بودند اول سوريه و دوم آفريقاي جنوبي اما به خاطر اوضاع ناآرام سوريه تصميم گرفتند به آفريقاي جنوبي بروند.

وي افزود: علت اينكه خانواده قذافي آفريقاي جنوبي را برگزيدند، اين بود كه كشورهاي حوزه خليج (فارس) اعلام كرده بودند از پذيرش مردان خانواده قذافي معذورند و تنها عايشه و همسر قذافي را به همراه نوه‌هاي او مي‌پذيرند، در حالي كه آفريقاي جنوبي از همه اعضاي خانواده قذافي استقبال خواهد كرد.

اين منبع ليبيايي همچنين افزود: از آنجا كه بيشتر اموال قذافي در آفريقاي جنوبي قرار دارد و اين كشور در ثبات و امنيت به سر مي‌برد، اقامت در آنجا براي خانواده قذافي آسان‌تر خواهد بود.

وي همچنين فاش كرد: يكي از دلايل مهمي كه باعث شد، خانواده قذافي اين تصميم را بگيرند و الجزاير را ترك كنند، هشدارهاي مقامات الجزايري به اعضاي اين خانواده براي ترك فوري اين كشور بود.
نظرات بینندگان