arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۴۳۱۵
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۲۱ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

فرمانده پلیس‌راه کشور‌: نگران ‌افزایش تلفات رانندگی هستیم

فرمانده پلیس‌راه کشور گفت: متأسفانه در پنج‌ماهه گذشته از سال‌جاری میزان تلفات حوادث جاده‌ای در سطح کشور رو به افزایش بوده و از اینکه شرایط سال‌های گذشته مجدداً بازگردد برای ما نگرانی ایجاد کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده پلیس‌راه کشور‌: نگران ‌افزایش تلفات رانندگی هستیمفرمانده پلیس‌راه کشور گفت: متأسفانه در پنج‌ماهه گذشته از سال‌جاری میزان تلفات حوادث جاده‌ای در سطح کشور رو به افزایش بوده و از اینکه شرایط سال‌های گذشته مجدداً بازگردد برای ما نگرانی ایجاد کرده است.

به گزارش تسنیم از تبریز، سردار محمدحسین حمیدی بعد از ظهر امروز در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های کشوری سلامت و ایمنی ترافیک، مشترک پلیس‌راهور ناجا و دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به کاهش آمار حوادث جاده‌ای در کشور اظهار داشت: تصادفات رانندگی در کشور از ۲۸ هزار فقره به ۱۶ هزار فقره کاهش یافته است.

فرمانده پلیس‌راه کشور بابیان اینکه آسیب‌های ناشی از حوادث رانندگی غیرقابل‌انکار است افزود: سالانه بیش از ۳۰۰ هزار نفر در حوادث رانندگی در کشور دچار مصدومیت می‌شوند.

وی از کاهش آمار تلفات رانندگی نسبت به سال‌های گذشته در کشور خبر داد و گفت: خوشبختانه در حال حاضر شاهد کاهش تلفات حوادث رانندگی در کشور هستیم این در حالی است که میزان تلفات رانندگی در مقایسه با سال‌های قبل روندی ثابتی داشته است.

حمیدی تأکید کرد: متأسفانه در پنج‌ماهه گذشته از سال‌جاری میزان تلفات حوادث جاده‌ای در سطح کشور رو به افزایش بوده و از اینکه شرایط سال‌های گذشته مجدداً بازگردد برای ما نگرانی ایجاد کرده است.

فرمانده پلیس‌راه کشور با تأکید بر اینکه افزایش هزینه‌های سفر با ناوگان ریلی و هوایی مردم را به سمت استفاده از خودرو‌های ناایمن سوق می‌دهد، خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های سفر، هر ساله شاهد افزایش ۱۰ درصدی تردد خودرو‌ها در جاده‌های کشور هستیم و اگر در این راستا برنامه‌های پیشگیرانه از حوادث رانندگی را افزایش ندهیم از شرایطی که حال از بروز آن نگرانیم به سراغمان می‌آید.

وی تصریح کرد: جاده‌های کشور ظرفیت تردد این میزان از خودرو‌ها را که در راه‌ها رفت و آمد می‌کنند ندارند در حالی که طبق بررسی‌ها و شواهد ۶۰ درصد تصادفات رانندگی در ۳۰ کیلومتری شهر‌ها رخ می‌دهد.

نظرات بینندگان