arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۴۴۲۵
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۵ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

ابتکار: حمایت از زنان سرپرست خانوار بیشتر می شود

معصومه ابتکار گفت: ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در بودجه سال ۹۷ برای بیمه زنان سرپرست خانوار پیش بینی شده است. برای حمایت از زنان سرپرست خانوار ستاد ویژه‌ای با حضور دستگاه‌های اجرایی تشکیل شده و تاکنون نیز اقدام‌های مطلوبی از سوی آن‌ها در این زمینه صورت گرفته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت حمایت های خود از زنان سرپرست خانوار را افزایش داده و آخرین مورد آن بحث بیمه این زنان بود که در بودجه سال 97 به آن توجه شده است.

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز پنجشنبه در جریان بازدید از محصولات تولیدی صنایع دستی زنان روستای عنبران علیا در شهرستان نمین افزود: 2 هزار و 300 میلیارد ریال در بودجه سال 97 برای بیمه زنان سرپرست خانوار پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: برای حمایت از زنان سرپرست خانوار ستاد ویژه ای با حضور دستگاههای اجرایی تشکیل شده و تاکنون نیز اقدام های مطلوبی از سوی آنها در این زمینه صورت گرفته است.

ابتکار اضافه کرد: در بحث حمایت از طرح های کارآفرینی زنان روستایی نیز گام هایی برداشته شده و در زمینه افزایش تولید صنایع دستی استاندارد ، توان افزایی زنان روستایی و بازاریابی نیز اقدام های خوبی صورت گرفته است.

به گفته وی، دو نشست ملی و بین المللی ماه گذشته در این زمینه برگزاری و برای بهره گیری از امکانات it و ict در بحث بازاریابی اینترنتی جهت فروش محصولات تولیدی زنان روستایی نیز قدم هایی برداشته شده است.

وی تشریح کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام به ایجاد شبکه آموزش های استانی در زمینه بازاریابی اینترنتی با هدف شناسایی و پیدا کردن مشتریان در بازارهای داخلی و بین المللی جهت فروش تولید های روستایی کرده است.

ابتکار اضافه کرد: روستاها در اغلب مناطق کشور از جمله استان اردبیل دارای جاذبه و قابلیت های خوبی در زمینه کارآفرینی و ایجاد فرصت های شغلی بوده و مصمم هستیم که از این قابلیت ها استفاده مناسبی داشته باشیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به برگزاری اجلاس زنان اوراسیا در روسیه طی شهریور ماه گفت: هیاتی متشکل از نمایندگان مجلس که اکثر آنها نمایندگان زن خواهند بود در این اجلاس که در واقع اجلاس بین المجالسی است شرکت خواهند کرد.

ابتکار اضافه کرد: در این اجلاس دستاوردهای زنان ایرانی، پیشرفت ها ، تجربیات و نقش آنها در پیشبرد و توسعه اقتصادی کشور، سهم زنان در تحقق اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم ها ، کمک به تولید ملی، اصلاح الگوی مصرف و مصرف کالای ایرانی تشریح خواهد شد.

معاون رییس جمهوری برای دیدار یک روزه از استان روز پنجشنبه وارد اردبیل شد.

دیدار از روستای عنبران علیا، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، شرکت در جلسه شورای اداری و حضور در جمع فعالان زن استان در بخش های مختلف برنامه های این سفر یک روزه می باشد.

نظرات بینندگان