arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۴۴۶۹
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۲۰ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

اجلاس سران ایران، روسیه و ترکیه در تهران برگزار می شود

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه از فراهم شدن مقدمات اجلاس سران ایران، روسیه و ترکیه در تهران خبر داد و گفت: این نشست اوایل ماه سپتامبر (10 تا 19 شهریورماه آینده) برگزار می شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اجلاس سران ایران، روسیه و ترکیه در تهران برگزار می شوددیمیتری پسکوف روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران خاطرنشان کرد: برنامه ریزی ها برای حضور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در این نشست در حال انجام است.
سخنگوی رئیس جمهوری روسیه افزود: پس از آنکه از کانال های دیپلماتیک برنامه سران سه کشور برای شرکت در اجلاس سه جانبه مورد توافق قرار گرفت آن را در اختیار خبرنگاران قرار می دهیم.
تاکنون دو دیدار روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه در چارچوب مذاکرات سوری آستانه در شهرهای سوچی و استانبول برگزار شده است. 
در این نشست ها سران سه کشور درباره مسائل مهم سوریه و راه های کمک به این کشور برای پایان دادن به بحران گفت وگو کرده اند. 
سومین نشست در چارچوب مذاکرات آستانه قرار است در تهران برگزار شود.
سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد اجلاس دیگری که قرار است با شرکت روسای جمهوری روسیه، آلمان، فرانسه و ترکیه در ماه سپتامبر در استانبول برگزار شود، گفت که برای کسب اطلاعات در این باره باید از طرف ترکیه ای سوال شود.
وی با مطرح کردن این پرسش که آیا می خواهید من وکیل رئیس جمهوری ترکیه یا سخنگوی وی شوم؟ گفت: بهتر است که به شرکای ترکیه ای مراجعه کنید و از آنها بخواهید اطلاعات در این باره را در اختیار رسانه ها بگذارند.
پیشتر رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفته بود که روز هفتم ماه سپتامبر (16شهریور) در استانبول اجلاس سران، ترکیه، آلمان، روسیه و فرانسه برگزار می شود. 

نظرات بینندگان