arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۴۴۸۶
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۲۱ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

دومین پایگاه نظامی روسیه در خاک سوریه احداث شد

پایگاه عربی 21 به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که محل تاسیس این پایگاه در حدفاصل مناطق تحت تسلط دولت و گروه‌های مخالف است و بیش از پنج هزار مترمربع را شامل می شود. بر این اساس، نظامیان روسیه در حال تجهیز این پایگاه نظامی در شمال استان حما و در نزدیکی شهر صوران هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دومین پایگاه نظامی روسیه در خاک سوریه احداث شدپایگاه عربی 21 به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که محل تاسیس این پایگاه در حدفاصل مناطق تحت تسلط دولت و گروه‌های مخالف است و بیش از پنج هزار مترمربع را شامل می شود.
بر این اساس، نظامیان روسیه در حال تجهیز این پایگاه نظامی در شمال استان حما و در نزدیکی شهر صوران هستند.
شمار زیادی از نیروهای مسلح پلیس نظامی روسیه در این پایگاه حضور خواهند داشت و زیر نظر پایگاه هوایی حمیمیم در استان لاذقیه فعالیت خواهند کرد.
نیروهایی که قرار است در این پایگاه مستقر شوند از شهر مصیاف و ایستگاه قطار در داخل شهر حما به این پایگاه منتقل می شوند.
پلیس نظامی روسیه اکنون مدیریت گذرگاه مورک در حماه و ناحیه صوران را عهده دار است.
سرلشکر یوری یوتوشینکو رئیس این مرکز که مقر آن در پایگاه حمیمیم حومه لاذقیه (در غرب سوریه) واقع شده بیش از دو ماه قبل نیز با صدور بیانیه ای از گسترش قلمرو حضور نظامی روس ها در جنوب دمشق خبر داده بود.
وی توضیح داد: استقرار نیروهای فوق در چارچوب تلاش های شکل گرفته برای برقراری وضعیت طبیعی در حومه های دمشق و دیگر مناطق سوریه است.
این افسر روس یادآورشدکه نیروهای امنیتی سوریه به همراه پلیس نظامی روسیه در دو شهرک الرستن و تلبیسه در استان حمص نیز به تلاش های خود برای پیشگیری از اقدام های تحریک آمیز و تضمین امنیت شهروندان سوری ادامه می دهند.
روسیه یکی از متحدان دولت و مردم سوریه است که در کنار نیروهای مقاومت اسلامی در تامین امنیت این کشور کمک می کند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان