arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۴۵۲۱
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۰۹ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

روسیه: در یک ماه ۴۵ پهپاد ناشناس را سرنگون کردیم

سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در طول یک ماه گذشته ۴۵ پهپاد ناشناس در نزدیکی پایگاه هوایی حمیمم در سوریه سرنگون شدند که نشانگر افزایش تعداد آنهاست. «ایگور کوناشنکوف» افزود: این پهپاد‌ها از مواد منفجره دست ساز پر شده اند و تنها در سه روز گذشته، پنج پهپاد در نزدیکی پایگاه حمیمم سرنگون شدند. سخنگوی وزارت دفاع روسیه با بیان اینکه بدنه یکی از پهپاد‌ها از چوب بود، افزود: اگر چه این هواپیما‌های بدون سرنشین به ظاهر آماتور هستند، اما در ساخت آنها، دانش آیرودینامیک سیستم‌های کنترل اتوماتیک دیده می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در طول یک ماه گذشته ۴۵ پهپاد ناشناس در نزدیکی پایگاه هوایی حمیمم در سوریه سرنگون شدند که نشانگر افزایش تعداد آنهاست.

به گزارش ایرنا به نقل از اینترفاکس، «ایگور کوناشنکوف» افزود: این پهپاد‌ها از مواد منفجره دست ساز پر شده اند و تنها در سه روز گذشته، پنج پهپاد در نزدیکی پایگاه حمیمم سرنگون شدند.
وی تاکید کرد که این پهپاد‌ها در پناهگاه‌های خانگی با فناوری مدرن موقعیت یاب، کنترل از راه دور و توان تخلیه محموله‌های انفجاری ساخته می‌شوند که به ما نشان می‌دهد فناوری ساخت چنین دستگاه‌هایی در اختیار تروریست‌ها قرار گرفته است.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه با بیان اینکه بدنه یکی از پهپاد‌ها از چوب بود، افزود: اگر چه این هواپیما‌های بدون سرنشین به ظاهر آماتور هستند، اما در ساخت آنها، دانش آیرودینامیک سیستم‌های کنترل اتوماتیک دیده می‌شود.
وی ادامه داد: طول بال برخی از این پهپاد‌ها به ۳.۵ متر می‌رسد و دارای بردی بیش از ۱۰۰ کیلومتر هستند و برخی از آن‌ها می‌توانند ۱۰ بمب دست ساز حمل کنند.
کوناشنکوف تاکید کرد که تمام پهپاد‌های نزدیک شده به پایگاه هوایی روسیه در سوریه از شمال غربی (استان ادلب) و مناطقی که تحت کنترل تروریست‌ها قرار دارند، هدایت شده اند.
وزارت دفاع روسیه دی ماه سال ۹۶ در بیانیه‌ای با هشداری جهانی در مورد امکان استفاده تروریست‌ها از پهپاد‌های پیشرفته تهاجمی اعلام کرد که تروریست‌ها به این امکانات دست یافته و می‌توانند به هر کشوری حمله کنند.
در این بیانیه آمده که تروریست‌ها در سوریه به فناوری‌های پیشرفته تولید پهپاد‌های هوشمند ضربتی دست یافته اند که امکان استفاده از آن در هر نقطه جهان را فراهم می‌کند.
نیرو‌های روسی مستقر در سوریه چندی پیش نیز با ۱۳ پهپاد مهاجم با قصد حمله به پایگاه‌های حمیمیم و طرطوس مواجه شدند که شش فروند را به فرود اجباری واداشتند و هفت پهپاد دیگر تروریست‌ها را با سامانه پدافند موشکی پانتسیر-اس.۱ سرنگون کردند.

نظرات بینندگان