arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۴۵۲۵
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۰ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

وزیر کشور: ۷۴ تا ۸۰ درصد مردم از عملکرد دستگاه‌های امنیتی، نظامی و انتظامی کشور رضایت دارند

وزیر کشور با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند تنش‌های اجتماعی، نارضایتی و اعتراض‌ها را به ناامنی تبدیل کند گفت: ملت ایران همیشه امنیت را به عنوان یک اصل در این کشور می‌داند و به هیچ وجه اجازه نمی‌دهد تا امنیت دچار خدشه شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر کشور با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند تنش‌های اجتماعی، نارضایتی و اعتراض‌ها را به ناامنی تبدیل کند گفت: ملت ایران همیشه امنیت را به عنوان یک اصل در این کشور می‌داند و به هیچ وجه اجازه نمی‌دهد تا امنیت دچار خدشه شود.

به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر پنجشنبه در نشست بررسی مسائل اقتصادی اصفهان با محوریت اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه آمریکا هیچ وقت با ما وارد جنگ نظامی نمی‌شود افزود: آمریکا هیچ وقت در زمینه ایدئولوژی و مکتب با ما وارد بحث نمی‌شود، اما اقتصاد را پاشنه آشیل ما کرده و بعد از ۴۰ سال هنوز هم از نفت ضربه می‌خوریم.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در زمینه اینکه مهمترین مسئله در زمینه اقتصادی رهایی از وابستگی به نفت و خام فروشی است افزود: توجه به رهایی از نفت مستلزم توجه به ظرفیت ها، امکانات و نیرو‌های داخلی است.
وی همچنین گفت: ۷۴ تا ۸۰ درصد مردم در نظرسنجی که انجام شده از عملکرد دستگاه‌های امنیتی، نظامی و انتظامی کشور اعلام رضایت داشته اند.
وزیر کشور در ادامه با تاکید بر اینکه تمامی مشکلات ارزی و اقتصادی امروز کشور ناشی از عملکرد دولت نیست گفت: تحویل، تشخیص، تخصیص، مصرف و نظارت از مراحل مربوط به ارز است که این مراحل بدرستی انجام نمی‌شود.
رحمانی فضلی افزود: امروز امنیت کشور با اقتصاد گره خورده و هیچ فاصله‌ای در این میان وجود ندارد و آسیب‌های اجتماعی و مسائل اقتصادی در صورت عدم درمان به نا امنی منجر خواهد شد.
وی با بیان اینکه باید با تفویض اختیار به مناطق و استان‌ها بر مشکلات غلبه کنیم گفت: هیچ کشور توسعه یافته‌ای با نظام متمرکز وجود ندارد در حالی که در کشور ما ۱۷۴ مورد اختیار به استان‌ها داده شده، اما حدود یکهزار اختیار هنوز باقیمانده که تصمیم گیری در مورد آن‌ها در مرکز انجام می‌شود.
وزیر کشور گفت: ۷۰ درصد مسائل و مشکلات موجود در استان‌ها با ارائه اختیارات به آن‌ها قابل حل است.
رحمانی فضلی افزود: استان اصفهان با توجه به منابع و درآمدها، قدرت اداره خود را دارد و نه تنها می‌تواند خودش را اداره کند بلکه می‌تواند به عنوان معین ۲ استان دیگر نیز عمل کند.
وی افزود: همه استان‌های کشور از این ویژگی و توانایی برخوردارند و باید تلاش کنیم تا از این نظام اداری خلاص شویم و نظام بودجه ریزی و برنامه ریزی کشور را به سمت استفاده از مردم پیش ببریم.
وزیر کشور همچنین خشکسالی و کمبود آب را یکی از معضلات اساسی کشور عنوان کرد و افزود: جلسه‌های تخصصی بسیاری برای رفع مشکل آب کشاورزی استان اصفهان در شورای عالی آب و شورای تامین کشور برگزار شده و با توجه به وضعیت‌های جوی به راه حل‌های مناسبی خواهیم رسید.
وزیر کشور با بیان اینکه این به معنی نادیده گرفتن مشکلات کشاورزان نیست افزود: کشاورزان در پیگیری مسائل و خواسته‌های خود محق هستند و ما هم به عنوان مسئول باید در رسیدن به راه حل‌ها و انجام اقدامات و کار‌های لازم تسریع کنیم.
رحمانی فضلی همچنین کشور را متشکل از نظام‌های مختلف دانست و گفت: انقلاب اسلامی در زمینه نظام سیاسی و امنیتی و دفاعی کار‌ها و اقدامات خوبی انجام داده است، اما ساختار و پایه اصلی سایر نظام‌ها اجازه انجام اصلاحات اساسی را به ما نمی‌دهد.
وزیر کشور افزود: عدم توازن در سایر نظام‌ها نداریم، اما فقط اصلاحات و تغییرات جزئی انجام شده که با نیت خوب بوده، اما ساختار موجود اجازه اصلاحات اساسی جراحی بزرگ را به ما نمی‌دهد.
نشست بررسی مسائل اقتصادی استان اصفهان با محوریت اقتصاد مقاومتی با حضور گروهی از فعالان اقتصادی و مدیران اجرایی این خطه در استانداری برگزار شد.
وزیر کشور عصر چهارشنبه گذشته وارد اصفهان شد و روز پنجشنبه در جلسه شورای تامین، تشکل‌های مردم نهاد و نیز نشست اقتصاد مقاومتی این استان شرکت کرد.

نظرات بینندگان