arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۴۷۹۹
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۹ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

حجم معاملات اوراق گواهی «خزانه زرین سپهر» از 7140 واحد گذشت

از آغاز اجرایی شدن این طرح در هفته گذشته، ٧١٤٠ واحد گواهی سپرده سکه طلا بانک صادرات ایران به ارزش بالغ بر ٢٧ میلیارد ریال مورد داد و ستد قرار گرفته و روند افزایشی آن همچنان ادامه دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

با استقبال هموطنان از معامله ٢٠٣٠ واحد دیگر از معاملات گواهی‌سپرده سکه طلا بانک صادرات ایران، حجم معاملات اوراق گواهی «خزانه زرین سپهر» در سه روز کاری از ٧١٤٠ واحد گذشت.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، با صدور ٢٠٣ برگه اوراق گواهی‌سپرده سکه طلا بانک صادرات ایران در تالار معاملات کالای ایران، حجم معاملات سکه طرح «خزانه زرین سپهر» روز شنبه در این تالار به ٢٠٣٠ واحد و ارزش آن به ٧ میلیارد و ٧١٤ میلیون ریال رسید.

بنابراین گزارش، از آغاز اجرایی شدن این طرح در هفته گذشته، ٧١٤٠ واحد گواهی سپرده سکه طلا بانک صادرات ایران به ارزش بالغ بر ٢٧ میلیارد ریال مورد داد و ستد قرار گرفته و روند افزایشی آن همچنان ادامه دارد.

با توجه به افزایش زیاد قیمت سکه و تبدیل شدن آنها به دارایی‌های با ارزش، نگهداری آنها ریسک بالایی دارد و صندوق‌های امانات بانک صادرات ایران بهترین مکان برای برحذر ماندن از خطرات احتمالی است. امکان معامله اوراق گواهی صادر شده در قالب طرح «خزانه زرین سپهر» به نرخ روز در صندوق امانات بانک صادرات ایران از دیگر مزایای این طرح است. همچنین استفاده از اوراق گواهی‌سپرده صادرشده به عنوان وثیقه تسهیلات را یکی دیگر از مزیت‌های این محصول عنوان شده است.

نظرات بینندگان