arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۵۱۱۲
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۴ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

عدم افزایش قیمت کودهای یارانه ای در سال جاری

شرکت خدمات حمایتی در حفظ روند تامین و توزیع کود اوره با قیمت مصوب و ثابت بسیار مصمم بوده و پیگیرد قانونی این سودجویان را که بر علیه منافع بخش کشاورزی و به قصد ضربه به اقتصاد کشور فعالیت می کنند، دنبال می نماید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اعلام کرد:قیمت کودهای یارانه ای در سال جاری افزایش نخواهد یافت.

به گزارش انتخاب به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی،حمید رسولی گفت:طبق هماهنگی های انجام شده با سازمان های جهاد کشاورزی استان ها، سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و مذاکرات فشرده با شرکت های پتروشیمی تولیدکننده کود اوره در کشور، مقرر شد که کود اوره سهمیه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی طبق برنامه در اختیار این شرکت قرار بگیرد.

وی ادامه داد:بر همین اساس در روزهای اخیر این امر آغاز شده است.

رسولی با اشاره به این که متاسفانه در چند هفته اخیر به دلیل مشکلاتی که در تحویل کود اوره بروز کرده بود، برخی سودجویان در بازار به توزیع کود اوره به قیمت های غیرمصوب پرداخته بودند،خاطرنشان کرد:با اقداماتی که در حال حاضر به عمل آمده، جلوی این سودجویان گرفته شده است، اما آن ها هم چنان تلاش می کنند با شایعه پراکنی و ایجاد جو روانی منفی میان کشاورزان، نسبت به متلاطم کردن فضای بازار ادامه دهند.

وی تصریح کرد:شرکت خدمات حمایتی در حفظ روند تامین و توزیع کود اوره با قیمت مصوب و ثابت بسیار مصمم بوده و پیگیرد قانونی این سودجویان را که بر علیه منافع بخش کشاورزی و به قصد ضربه به اقتصاد کشور فعالیت می کنند، دنبال می نماید.

رسولی یادآور شد:این شرکت طی مکاتبه با سازمان تعزیرات حکومتی، پس از اعلام موضوع یارانه ای بودن این کود و لزوم نظارت و کنترل هرچه بیش تر در عرضه آن صرفا از طریق شبکه ی رسمی کارگزاران این شرکت، برخورد جدی با متخلفین توسط واحدهای استانی سازمان های تعزیرات حکومتی را خواستار شد.

وی افزود:همچنین طی مکاتبه ای با روسای سازمان های جهادکشاورزی استان های سراسرکشور از آن ها خواسته ایم تا به منظور نظارت و کنترل هرچه بیش تر بر عرضه و توزیع کودهای یارانه ای به ویژه کود اوره دستورات لازم را به زیرمجموعه های خود داده و هماهنگی کاملی با سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و هم چنین سازمان تعزیرات حکومتی در استان خود جهت معرفی و پیگرد متخلفین سودجو به این دستگاه های داشته باشند.

‎ مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تاکید کرد: کشاورزان از ثبات قیمت کود اوره و تامین آن به ازای هرکیسه ۵۰ کیلوگرمی ۳۸۵۰۰۰ ریال، اطمینان داشته باشند.

نظرات بینندگان