arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۵۱۸۶
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۲۰ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

آقای خاص تا پایان کریسمس از اولدترافورد می رود

«لی شارپ» بازیکن اسبق منچستر یونایتد معتقد است: «خوزه مورینیو» سرمربی این تیم آخرین روزهای خود را در اولدترافورد سپری می کند و تا پایان کریسمس از این تیم جدا خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آقای خاص تا پایان کریسمس از اولدترافورد می رودخبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه نوشت: مدیران منچستریونایتد با عدم فعالیت در بازار نقل و انتقالات و خرید تنها دو بازیکن کم نام و نشان، سرمربی پرتغالی خود را مایوس کردند و به نگرانی های او دامن زدند، نگرانی هایی که در بازی روز گذشته این تیم مقابل برایتون که در نهایت با شکست 3 – 2 سرخ ها خاتمه یافت، به وضوح قابل رویت بود. 
این در حالیست که تنش های موجود بین مورینیو و «پل پوگبا» -گرانقیمت ترین بازیکن این تیم- و همچنین گزارش های منتشر شده در مورد رابطه نه چندان خوشایند او با «آنتونی مارسیال» بازیکن فرانسوی این تیم هم شرایط نابسامان منچستریونایتد را بیش از پیش در بحران فرو برده است.
در این بین، شارپ در مصاحبه با این خبرگزاری اظهار داشت: مورینیو گزینه مناسبی برای هدایت یونایتد نیست، زمانی که او برای نخستین دوره به چلسی رفت بازی های این تیم، بسیار جذاب و سرگرم کننده بود، اما حالا مغموم و آزرده خاطر به نظر می رسد. او همواره از عدم جذب بازیکنان بزرگ توسط باشگاه ابراز نارضایتی کرده و هیچ تلاشی هم برای پرورش دادن بازیکنان فعلی خود نمی کند و آنچه بیش از همه سبک فوتبال او را آزاردهنده می سازد این است که تیم های رقیب یعنی لیورپول و منچسترسیتی فوتبال هیجان انگیز و دلفریبی را ارائه می دهند. در حقیقت سبک فوتبالی منفی او به هیچ وجه با فوتبال غنی مد نظر هواداران پرشور این تیم جور در نمی آید. 
وی افزود: تصور نمی کنم مورینیو در اداره کردن پوگبا موفق عمل کرده باشد، قضیه در مورد «لوک شاو» هم صادق است؛ به عبارت بهتر مسائل خانوادگی یک باشگاه باید در داخل باشگاه حل شده و به مطبوعات درز پیدا نکند؛ در زمان حضور «سر الکس فرگوسن» تمام بازیکنان صرف نظر از علاقه مند بودن یا نبودن به وی، به او احترام می گذاشتند چرا که اطمینان داشتند پای هیچ گلایه ای به رسانه ها باز نمی شود.
وی در پایان تصریح کرد: شاگردان مورینیو فصل گذشته برای اینکه پا به پای سیتی حرکت کنند، تقلای زیادی کردند و حالا باید با لیورپولی که بازیکنان بزرگ زیادی جذب کرده است، نیز رقابت کنند. به اعتقاد من هواداران فصل گذشته رتبه دوم را به این دلیل از مورینیو قبول کردند که شیاطین سرخ محبوبشان در سایه تیمی رکورد شکن همچون منچسترسیتی حرکت می کردند و در واقع توان رقابت با آن ها را نداشتند اما اگر او در فصل جاری در رتبه سوم یا چهارم قرار بگیرد و فوتبال مزخرفی را برای تماشاگران به نمایش بگذارد، آیا هواداران و علی الخصوص هیات مدیره باشگاه این موضوع را تاب می آورند؟ من مطمئن نیستم چنین چیزی رخ دهد.
با این حساب معتقدم مورینیو تا اینجای کار هم از زمان های تلف شده خود برای ماندن در اولدترافورد استفاده کرده است و تا پایان کریسمس نیمکت سرخ ها را ترک خواهد کرد.
پیش از این «گری نویل» کاپیتان اسبق یونایتد ضمن تحلیل موشکافانه نتایج این تیم اظهار داشت: مورینیو فصل سوم حضور خود را روی نیمکت شیاطین سرخ تجربه می کند و به اعتقاد من عدم حمایت از سوی باشگاه در بازار نقل و انتقالات، او را بسیار مایوس خواهد کرد؛ شما نمی توانید یک خانه را نیمه ساز رها کنید، بلکه باید آن را تکمیل کرده و بعد به فروختن یا اجاره دادن آن فکر کنید چرا که هیچ کس خانه نیمه کاره را از شما قبول نمی کند.
نویل در این مصاحبه از مسوولان منچستر خواست تا با حمایت از مرد پرتغالی شرایط را برای بازگشت این تیم فراهم کنند. 

نظرات بینندگان