کد خبر: ۴۲۵۹۵
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۲ - ۰۵ آبان ۱۳۹۰

در سال 2050، جمعیت زمین چقدر خواهد بود؟

بر اساس پیش بینی های کارشناسان سازمان ملل متحد، سال دو هزار و پنجاه میلادی کره زمین پذیرای بیش از نه میلیارد نفر خواهد بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بر اساس پیش بینی های کارشناسان سازمان ملل متحد، سال دو هزار و پنجاه میلادی کره زمین پذیرای بیش از نه میلیارد نفر خواهد بود.

به گزارش انتخاب به نقل از یورونیوز، سازمان ملل متحد در آخرین گزارش خود که چندی پیش منتشر شد اعلام کرد جمعیت کره زمین از مرز هفت میلیارد نفر گذشت.

پیش بینی ها نشان می دهند جمعیت کره زمین در سال دو هزار و پنجاه به بیش از نه میلیارد و سیصد میلیون نفر خواهد رسید. تحقیقات نشان می دهند که هر ساله هشتاد میلیون نفر به جمعیت کره زمین افزوده می شود. در حال حاضر چهل و سه درصد جمعیت کره زمین کمتر از بیست و پنج سال سن دارند. کشورهای چین و هند بیشترین جمعیت را در خود جای داده اند و متاسفانه هند بر خلاف چین کنترلی بر افزایش بی رویه جمعیت خود ندارد.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قاره آسیا به تنهایی چهار میلیارد و دویست میلیون نفر از جمعیت کره زمین را در خود جای داده است که رشد آن تا سال دو هزار و پنجاه همچنان ادامه خواهد داشت.

 بر خلاف هند،چین با جمعیت یک میلیارد و سیصد میلیون نفری تا سال دو هزار و پنجاه رشدی ثابت خواهد داشت و دلیل آن تلاش مقامات این کشور برای کنترل جمعیت است. اشباع جمعیت در شهرها و افزایش مهاجرتها از روستاها به شهرهای بزرگ،یکی از نگرانی های بزرگ سازمان ملل متحد در گزارش جدیدش درباره رشد جمعیت در جهان است. بر اساس این گزارش، نرخ موالید در کشورهای توسعه یافته یک و هفت دهم و در کشورهای کمتر توسعه یافته چهار و دو دهم می باشد.

 گزارش سازمان ملل نشان می هد که بیشتر کودک های متولد شده در چند سال گذشته پسر هستند که این موضوع به خودی خود می تواند به چالشی اساسی در سال های آینده در جهان تبدیل شود. آمار سازمان ملل نشان می دهد که به ازای یکصد دختر، یکصد و پنج پسر متولد می شود که این رقم در چین به یکصد و سی پسر هم می رسد.
نظرات بینندگان