کد خبر: ۴۲۷۳۲
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۳ - ۰۷ آبان ۱۳۹۰

برلوسكني: كناره‌گيري‌ام، ساخته و پرداخته روزنامه‌هاست

نخست وزير ايتاليا با وجود تمام انتقادها از وي و كابينه‌اش به آينده خوشبين است. سيلويو برلوسكني در عين حال برگزاري انتخابات زودرس پارلماني را به نفع مردم ايتاليا نمي‌داند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نخست وزير ايتاليا با وجود تمام انتقادها از وي و كابينه‌اش به آينده خوشبين است. سيلويو برلوسكني در عين حال برگزاري انتخابات زودرس پارلماني را به نفع مردم ايتاليا نمي‌داند.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، رييس دولت جنجالي ايتاليا از حزب محافظه‌كار با همه انتقادهاي شديدي كه از وي و كابينه‌اش مي‌شود به آينده خوشبينانه نگاه و با همين ديدگاه برگزاري انتخابات زودرس در سال آينده ميلادي را رد مي‌كند.

سيلويو برلوسكني در گفت‌وگوي تلفني با شبكه تلويزيوني "كانال پنج" عنوان كرد، انتخابات تازه مغاير منافع كشورش است كه به ثبات نياز دارد. وي با رد خبرها در مورد كناره گيري‌اش از قدرت در سال آينده گفت: "اين خبرها روياهاي مخالفان و همچنين ساخته و پرداخته روزنامه‌هاست."

هفته گذشته روزنامه‌هاي ايتاليايي نوشته بودند، برلوسكني در توافق پنهاني با "اومبرتو بوسي" هم‌پيمانش از حزب Lega Nord قصد دارد در پايان ژانويه از سمت خود كناره گيري كرده و در ماه مارس انتخابات زودرس را برگزار كند.

پيش از اين اعلام نظر مقام‌هاي حزب ياد شده نيز چنين توافقي را تكذيب كرده بودند.

برلوسكني در گفت‌وگوي تلفني خود با شبكه ياد شده همچنين ابراز داشت، حزبش - مردم آزاد - با ديگر احزاب همپيمان از جمله Lega Nord اتحاد محكمي دارد.

وي عنوان كرد: دولت ائتلافي‌اش قصد ندارد شريك جديدي را براي خود بيابد زيرا اين كار مي‌تواند به از كار افتادگي سياسي بينجامد.

وي همزمان از حزب مخالف چپ درخواست كرد در مبارزه با بحران مالي و اقتصادي ايتاليا مسئولانه عمل كند.

نخست وزير ايتاليا دو هفته پيش در حالي توانست از پارلمان اين كشور راي اعتماد دوباره‌اي را به‌ دست آورد كه همچنان با فشار شديد مخالفان و منتقدانش رو به روست.

برلوسكني گفت در 18 ماه باقيمانده از عمر كابينه‌اش بحث بر سر عمل به اصلاحات و همچنين نوسازي خواهد بود كه وعده‌اش به اتحاديه اروپا داده شده است.

بر اساس برنامه‌هاي قبلي در بهار سال 2013 انتخابات پارلماني در ايتاليا برگزار مي‌شود.
نظرات بینندگان