arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۷۹۰۲
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۱ - ۱۴ شهريور ۱۳۹۷

سیروس شفقی و هیربد معصومی؛ گزینه‌های نهایی شهرداری کرج

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

در جلسه امروز شورای شهر کرج "سیروس شفقی" و "هیربد معصومی" به عنوان گزینه‌های نهایی شهرداری کرج معرفی شدند.

به گزارش تسنیم، عباس زارع صبح امروز در جلسه شورا که در صحن علنی برگزار شد، اظهار داشت: ما باید در تصمیم‌گیری‌ها استقلال داشته باشیم و این استقلال لازمه شورایی بودن است.

وی با بیان اینکه در رسانه‌ها در چند روز گذشته در بحث شهرداری و مبارزه با فساد زیاد صحبت شده است، افزود: یکی از شعارهای اصلی شورای پنجم مبارزه با فساد است و قطعا شورای شهر از هرگونه مبارزه با مظاهر فساد حمایت می‌کند و خانواده شهرداری یک خانواده شریف است مگر چندین نفر انگشت‌شمار که آفت هستند و این آفتها را باید در سال دوم و سوم شورا از بین ببرند.

رئیس شورای شهر کرج با بیان اینکه من از دستگاه‌های نظارتی و تعیین صلاحیت می‌خواهم توجه ویژه‌ای انجام بدهند، عنوان کرد: قرار است با مدیران استان و امام جمعه کرج برای بهبود فضای شهری جلساتی برگزار و از نقطه نظرات این عزیزان استفاده شود.

زارع ادامه داد: امیدواریم شهرداری بار لوایح را از روی دوش شورا بردارد و به مناسبت‌های در پیش روی ما که محرم و بازگشایی مدارس است توجه ویژه شود.

در این جلسه به بحث انتخاب شهردار کرج پرداخته شد.

دشتگرد عضو شورای شهر کرج در این رابطه عنوان کرد: بدون اینکه گزینه‌های انتخابی شهرداری برنامه‌های خود را ارائه دهند امکان انتخاب شهردار وجود ندارد و باید برای انتخاب شهردار کرج حتما سوالات مطرح و پاسخ‌های گزینه‌های شهرداری در صحن علنی اعلام شود.

ایلیات دیگر عضو شورای شهر کرج بیان کرد: شهر را در این وضعیت معلق نگذارید و ما نباید برنامه های انتخاب شهردار را دست کم بگیریم این نوع برخورد برای انتخاب شهردار درست نیست و باید گزینه‌های انتخابی پرسش و پاسخ دهند.

در این جلسه قرار شد از 20 نفر کاندیدای انتخابی 4 نفر انتخاب و 2 نفر به مرحله نهایی رفته و در نهایت بعد از پرسش و پاسخ در جلسات بعدی شهردار کرج مشخص شود.

در جلسه شورای شهر کرج سیروس شفقی با 8 رای و هیربد معصومی با 4 رای به مرحله سوم راه پیدا کردند.

در این جلسه مقرر شد امروز بعداز ظهر از ساعت 6 تا 8 جلسه فوق‌العاده برای اعلام برنامه‌های این دو گزینه شهرداری و پرسش و پاسخ اعضا برگزار شود.

نظرات بینندگان