arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۸۰۱۳
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۲۱ - ۱۴ شهريور ۱۳۹۷

سرپرست استقلال: برای حکم سوپرجام به مراجع بین المللی شکایت می کنیم

«امیرحسین فتحی» سرپرست باشگاه استقلال تهران در واکنش به حکم کمیته استیناف درباره دیدار سوپرجام گفت: در رای صادر شده حق باشگاه استقلال ضایع شده است و با قدرت به مراجع بین المللی شکایت می کنیم و تحت هیچ شرایطی کوتاه نمی آییم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سرپرست استقلال: برای حکم سوپرجام به مراجع بین المللی شکایت می کنیمامیرحسین فتحی شامگاه امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره تایید حکم بازنده شدن این تیم با نتیجه سه بر صفر در دیدار سوپر جام گفت: با تمام احترامی که برای فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و کمیته استیناف قائل هستم اما باید بگویم رایی که صادر شده، عادلانه نیست و به طور حتم از طریق مراجع بین المللی شکایت می کنیم و ذره ای از حق قانونی خود کوتاه نخواهیم آمد.
فتحی با بیان اینکه سازمان لیگ فوتبال در مقامی نبود که در ابتدا بازی را سه بر صفر اعلام کند، خاطر نشان کرد: باشگاه استقلال یک بار هم نگفت که بازی نمی‌کند و تنها سه نامه ارسال کرده و درخواست تغییر زمان بازی را داده بود. هیچ زمانی نگفتیم شرکت نمی‌کنیم و فقط درخواست تغییر زمان برگزاری این دیدار را داده بودیم. 
کمیته استیناف فدراسیون فوتبال چهارشنبه شب با صحه گذاردن بر رای کمیته انضباطی تیم استقلال تهران را سه بر صفر بازنده اعلام و تیم پرسپولیس را قهرمان سوپر جام معرفی کرد.
وی افزود: استقلال در اردوی ترکیه به سر می برد و سه روز پیش از برگزاری سوپر جام به یک باره سازمان لیگ اعلام می کند استقلال سه بر صفر بازنده شده؛ دیگر دلیلی نداشت که به ایران برگردیم زیرا اگر این اتفاق رخ نمی داد به طور حتم راهی ایران می شدیم و در سوپرجام شرکت می کردیم. 

** مگر سازمان لیگ علم غیب دارد؟
فتحی ادامه داد: مگر سازمان لیگ علم غیب داشت که استقلال در روز بازی نمی‌آید و باید در روز سوپرجام رای را صادر می کردند.
سرپرست استقلال با بیان این که تنها راه استقلال شکایت به مراجع بین المللی است، گفت: ما که نمی توانیم به فدراسیون فوتبال لشگرکشی کنیم یا جار و جنجال به راه بیاندازیم؛ پس ترجیح می دهیم به دادگاه عالی ورزش شکایت کنیم و می خواهیم حق از دست رفته باشگاه استقلال جبران شود.

** هیچ مدرکی مبنی بر انصراف استقلال از حضور در سوپرجام نیست
وی خاطرنشان کرد: به ما گفته‌اند که نماینده استقلال به شورای تأمین اعلام کرده که در سوپرجام شرکت نمی‌کند ولی این اصلا درست نیست. باشگاه استقلال فقط به دنبال تغییر زمان برگزاری بازی بود و برای انجام این کار چهار نامه به فدراسیون و سازمان لیگ ارسال کردیم و مدرکی پیدا نخواهید کرد که باشگاه استقلال از سوپر جام انصراف داشته باشد.
فتحی برای انتقاد از رای کمیته استیناف، سوپرجام باشگاه های ایتالیا را مثال زد و گفت: مگر فوتبال ایران از ایتالیا جلوتر است؟ قرار است سوپر جام باشگاه های ایتالیا در تعطیلات لیگ این کشور و در کشور عربستان برگزار شود آن وقت در فوتبال ما این برخورد صورت می گیرد. من نمی دانم اگر این بازی در تاریخ دیگری برگزار می شد، چه اتفاقی رخ می داد.
وی اظهار داشت: به دادگاه CAS (دادگاه عالی ورزش) شکایت خواهیم کرد و حق استقلال و هواداران‌مان را می‌گیریم. نمی دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد و آیا در این نهاد رای عوض خواهد شد یا خیر اما وقتی اعتقاد داریم یک رای ناعادلانه است، این تنها راه حل موجود است و باز هم به هواداران استقلال اعلام می کنم کوتاه نخواهیم آمد و پیگیری بین المللی می کنیم.

** هیچ مربی ایرانی یا خارجی به کادر فنی اضافه نمی شود
امیر حسین فتحی همچنین در پاسخ به شایعه حضور مجتبی جباری به عنوان دستیار وینفرد شفر سرمربی آلمانی آبی پوشان گفت: برنامه‌ای برای اضافه شدن مربی ایرانی و حتی خارجی به جمع کادرفنی استقلال نداریم و صحبت هایی که در این باره مطرح شده است به دور از واقعیت است

نظرات بینندگان