arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۸۰۳۳
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۲۳ - ۱۴ شهريور ۱۳۹۷

نتانیاهو سفارت اسرائیل در پاراگوئه را بست

پس از آن که وزیر امور خارجه پاراگوئه از تصمیم این کشور برای انتقال سفارت خود از قدس به تل‌آویو خبر داد، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به این تصمیم واکنش نشان داد. نخست وزیر اسرائیل در واکنش دستور داد که سفارت این رژیم در پاراگوئه بسته شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نتانیاهو سفارت اسرائیل در پاراگوئه را بستنخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دستور بسته شدن سفارت این رژیم در پاراگوئه را صادر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از آن که وزیر امور خارجه پاراگوئه از تصمیم این کشور برای انتقال سفارت خود از قدس به تل‌آویو خبر داد، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به این تصمیم واکنش نشان داد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش دستور داد که سفارت این رژیم در پاراگوئه بسته شود.

در بیانیه کوتاهی که از سوی دفتر نتانیاهو صادر شد، آمده است که اسرائیل این تصمیم غیرعادی پاراگوئه را باعث آسیب دیدن روابط دو طرف قلمداد می‌کند.

هوراسیو کارتس، رئیس‌جمهوری پیشین پاراگوئه در ماه مه تصمیم مربوط به انتقال سفارت به قدس را اتخاذ کرد. او اوخر اردیبهشت‌ماه با حضور در مراسمی سفارت این کشور در قدس اشغالی را افتتاح کرد.

با این حال، لوییز آلبرتو کاستیگلیونی، وزیر امور خارجه پاراگوئه از تصمیم این کشور در خصوص بازگرداندن سفارت به تل‌آویو خبر داد و اعلام کرد: پاراگوئه می‌خواهد به افزایش تلاش‌های دیپلماتیک منطقه‌ای در راستای دستیابی به صلحی جامع، پایدار و عادلانه در خاورمیانه کمک کند.

به گزارش ایسنا، این تغییر موضع پاراگوئه پس از آن صورت گرفته که ماه میلادی گذشته ماریو عبدو بنیتز از جناح محافظه‌کار پاراگوئه کار خود را به عنوان رئیس‌جمهوری این کشور آغاز کرد.

نظرات بینندگان